Matka Boska zamiast Pałacu Kultury. Macierewicz znów SZOKUJE

2018-05-04 14:45 LIKP
PKIN PAŁAC KULTURY CHMIELNA
Autor: Andrzej Lange PKIN PAŁAC KULTURY CHMIELNA

Figurka Matka Boskiej zamiast Pałacu Kultury i Nauki? To nie żart, tylko poważna propozycja wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości. Antoni Macierewicz, mimo że już dawno przestał być szefem MON, ciągle nie daje o sobie zapomnieć. Własnie postanowił przedstawić swój autorski pomysł na zagospodarowanie wolnego miejsca, które miałoby się pojawić po wyburzeniu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Antoni Macierewicz wprawił w osłupienie wielu warszawiaków. - W centrum Polski symbolem Warszawy, bohaterskiej stolicy, która zatrzymała bolszewików i uratowała Europę przed zagładą, stoi symbol sowieckiej władzy - Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. Tam powinna stać Kolumna Chwały Wojska Polskiego zwieńczona figurą Matki Boskiej Hetmanki Polski - wyłożył kawę na ławę były minister obrony narodowej podczas swojego mówionego felietonu "Głos Polski" na antenie TV Trwam. Zdaniem Macierewicza, gdy polskie wojska pokonały bolszewików 1920 roku kult maryjny w naszym kraju był "najbardziej widoczny i uzewnętrzniony". Wiceprezesowi PiS nie podoba się też stosunek wielu Polaków do tamtej bitwy. uważa nawet, że wielkie zwycięstwo naszej armii jest "bezczeszczone".

Ciekawe, czy pomysł Macierewicza przypadnie do gustu kandydatowi PiS na prezydenta stolicy Patrykowi Jakiemu. Na razie nie odniósł się on do propozycji kolegi z obozu Zjednoczonej Prawicy.

ZOBACZ TAKŻE: Macierewicz publicznie atakuje Kurskiego: Niech się pan opamięta!