Michał Kamiński spisuje wspomnienia ZDJĘCIA

2017-05-22 7:00 KS|SR

W czerwcu swoją premierę będzie miała książka byłego prezydenta USA Billa Clintona (71 l.), zatytułowana "Zaginiony prezydent". To polityczny thriller. W ślady Clintona poszedł Michał Kamiński (45 l.), który też pisze polityczny thriller, w którym nie zabraknie odniesień do działalności byłego spin doktora PiS.

- To będzie mocna książka, osadzona w polskich realiach. Opowiada o szpiegowskiej i politycznej intrydze związanej z kampanią wyborczą. Wszelkie podobieństwa do osób i zdarzeń są czysto przypadkowe. Będzie to rozrywkowa lektura. Jestem już na ostatnim etapie pisania - mówi Kamiński.

W 2012 r. ukazała się książka "Koniec PiS-u", która była wywiadem-rzeką z Michałem Kamińskim. Były polityk PiS i spin doktor zwycięskiej kampanii wyborczej Lecha Kaczyńskiego (+61 l.) opowiada w niej o ludziach, którzy ją tworzyli.

Najwięcej słów krytyki zostało skierowanych wtedy pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (68 l.). - Może trudno w to uwierzyć, ale Jarosław jest potwornie zakompleksiony. On sobie zdaje sprawę z własnych słabości, najrozmaitszych - charakterologicznych, wizerunkowych itd. A ponieważ jest piekielnie inteligentny, musi sam przed sobą uzasadnić, dlaczego tak w sumie słaby człowiek, z tyloma ułomnościami, ma prawo osiągać aż takie sukcesy i być aż tak wielkim przywódcą, jakim on chciałby być - twierdził Kamiński.

Zobacz: Michał Kamiński wyznaje: Ewa Kopacz uratowała mi życie

Najnowsze