Bąkiewicz kupił DWOREK za dotacje od rządu. Poseł PO porównał to do "Pana Tadeusza"

2022-01-21 18:01
Robert Bąkiewicz na Marszu Niepodległości
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Robert Bąkiewicz na Marszu Niepodległości

Rząd PiS jest wyjątkowo hojny dla narodowo-katolickich fundamentalistów związanych z Robertem Bąkiewiczem. Jak poinformowali posłowie KO Dariusz Joński i Michał Szczerba, stowarzyszenia Bąkiewicza zasilane za środki z Funduszu Patriotycznego kupiły sześć nieruchomości o łącznej wartości 1,5 mln złotych, sześć samochodów, telebimy, mobilne studio, a nawet ubrania.

Na piątkowej konferencji prasowej posłowie Szczerba i Joński poinformowali, że dotarli do aktu notarialnego dotyczącego zakupu przez Straż Narodową podwarszawskich nieruchomości mieszczących się na terenie mazowieckiego parku krajobrazowego. - Jest to teren o powierzchni 9 tysięcy metrów kwadratowych, w tym również sześć nieruchomości - jedna mieszkalna, jedna usługowa i cztery niemieszkalne. Na to poszło 1,5 miliona złotych - powiedział dziennikarzom Dariusz Joński. Michała Szczerba dodał, że budynek mieszkalny ma dwie kondygnacje i powierzchnię 253 metrów kwadratowych. - To coś a la dworek, można powiedzieć, takie Soplicowo Bąkiewiczaopisał Szczerba. 

>>>Makowski po proteście na Pl. Zamkowym: Można rzec, że Bąkiewicz to taktyczny sojusznik PiS

To nie wszystko. Jak wynika z informacji do których dotarli posłowie wynika, że Straż Narodowa nabyła terenowego Volkswagena Amarok oraz busa marki Citroen Jumper. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości kupiło z kolei dwa Fiaty Ducato, Fiata Freemont oraz Peugeota. "To, co nas zdziwiło, to oprócz zakupu telebimów z rusztowaniem, telebimów bez rusztowania mobilnych, zakupu nagłośnienia za prawie 75 mln złotych, mobilnego studia za 152 tysiące, agregatów prądotwórczych za 41 tysięcy, to w tych rachunkach jest wszystko, łącznie z tym, że są nawet badania techniczne tych samochodów opłacone przez podatników czy nawet paliwo do agregatów - raportował Joński.

Dodał, że jedno ze stowarzyszeń sfinansowało z dotacji nawet zakup spodni bojówek, kamizelek, koszulek i polarów.  - Krótko mówiąc, pełne wyposażenie i infrastruktura jest zakupiona - stwierdził poseł KO. Szczerba dodał, że na każdej spośród niemalże tysiąca faktur, które miał okazję przejrzeć wraz z Jońskim, widnieje pieczątka z napisem: "sfinansowane przez Fundusz Patriotyczny".

>>>Gigantyczna wtopa Bąkiewicza. Ludzie turlają się ze śmiechu!

Bąkiewicz odpiera zarzuty

Robert Bąkiewicz powiedział w piątek PAP, że zakupione przez Straż Narodową nieruchomości mają zostać przeznaczone na realizację jej celów statutowych, takich jak organizacja szkoleń, spotkań i podnoszenie kwalifikacji działaczy. "To nie jest nic wyjątkowego. Wyjątkowe jest natomiast to, że środowiska z naszej przestrzeni, tej patriotycznej, z reguły nie mają tego typu nieruchomości. Myślę, że posłom raczej zależałoby na tym, żeby tak pozostało, by nasze środowisko się nie rozwijało" - ocenił prezes Ruchu Narodowego.

>>>Kim jest Robert Bąkiewicz? To on stoi na czele Marszu Niepodległości

>>>Narodowcy idą do prokuratury! "Radio Mariia" szkaluje chrześcijaństwo?

Sonda
Czy państwo powinno finansować Straż Narodową Roberta Bąkiewicza?
Zadyma BĄKIEWICZA. Tak ZAGŁUSZAŁ powstańców i Tuska | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE