Minister Błaszczak: Sytuacja na granicy, choć trudna, to wojsko jest do niej przygotowane [TYLKO U NAS]

2021-11-20 12:00
Mariusz Błaszczak, żołnierze
Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS, EAST NEWS Mariusz Błaszczak, żołnierze

Mariusz Błaszczak (52 l.) doskonale wie o tym, że morale w wojsku to priorytet. W rozmowie z „Super Expressem” szef resortu obrony dzieli się swoją wdzięcznością z osobami, które chronią granicy przed nielegalnymi migrantami. Każdego dnia narażając swoje zdrowie i życie nie bacząc na trudy związane ze służbą.

 - Tysiące funkcjonariuszy w mundurach, w tym żołnierzy Wojska Polskiego codziennie, z poświęceniem i profesjonalnie chronią granicy naszego kraju. Dzięki nim Polska jest bezpieczna. Służba na granicy to ogromny wysiłek, ale Wojsko Polskie nie raz pokazało, że sprosta różnym, nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Żołnierze cały czas szkolą się i przygotowują do działania w razie kryzysu, konfliktu, czy wojny. Dlatego sytuacja na granicy, choć trudna,  jest jednym ze scenariuszy, do którego wojsko jest przygotowane - mówi nam jednocześnie doceniając pracę żołnierzy na rzecz Polski i ich skuteczność. - Zapewniam, że nasi żołnierze doskonale radzą sobie w działaniu. Bardzo ich za to cenię i szczerze dziękuję - mówi.

Zdaniem Błaszczaka priorytetem dla jego urzędu jest zapewnić żołnierzom godne warunki pracy. - Chciałbym również podkreślić, że dokładam wszelkich starań, żeby żołnierze służący na granicy mieli jak najlepsze warunki służby i odpoczynku po wykonaniu obowiązków. Zadbałem też, by wszyscy mieli godne wynagrodzenie i dodatki finansowe - zapewnia.

Według Błaszczaka wsparcie Polaków jest w tym momencie niezwykle potrzebne żołnierzom. - Najważniejsze dla żołnierzy jest jednak to, by czuli wsparcie Polaków. I do wsparcia naszych żołnierzy na granicy gorąco zachęcam.  Bo jak mi sami mówili, gdy ich odwiedzałem na granicy-  wszelkie gesty szacunku, życzliwości i pamięci bardzo ich cieszą i wzmacniają motywację. Są im bardzo potrzebne. Oni przecież służą tam, żebyśmy my mogli spokojnie spać. Pamiętajmy o tym - zaznacza.

Zobacz galerię. Usnarz Górny. Granica polsko-białoruska

Super Raport (Goście: Szymon Hołownia - Polska 2050 oraz gen. M. Różański - były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych) Sedno Sprawy: F. Rakowski
Sonda
Czy martwisz się o sytuację na granicy polsko-białoruskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE