Minister Gliński nie płacił abonamentu!

2017-07-08 4:00 aka

Rządzący dwoją się i troją, by jakoś zmusić Polaków do płacenia abonamentu RTV! A jak się okazuje, sami mają z tym problem. Mamy na to niezbity dowód! Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński (63 l.) dopiero w marcu tego roku zapłacił zaległości, których początek sięga listopada. 2015 roku. A przecież tak chętnie pouczał Polaków o obywatelskim obowiązku.

Miesiąc temu zapytaliśmy w resorcie kultury, czy prof. Gliński płaci abonament. Poprosiliśmy o wysłanie dowodu wpłat. Urzędnicy pana ministra dwukrotnie przesuwali termin odpowiedzi! W końcu wyszło szydło z worka. Jak się okazało, Gliński oprócz faktu, że w czerwcu opłacił abonament z góry za kolejne pół roku, ujawnił nam coś jeszcze. Najwyraźniej w marcu 2017 roku pan wicepremier przypomniał sobie, że należy płacić abonament. I wpłacił od razu 448,85 złotego. To opłata abonamentowa za okres od 11.2015 do 06.2017. Zatem Gliński miał zaległość za 16 miesięcy (dwa w 2015, cały 2016 i dwa miesiące w 2017)! Wpłaty dokonał w marcu 2017 roku. Czyli za kolejne 4 miesiące (marzec-czerwiec) zapacił z góry wraz z zaległościami.

W czasie, kiedy nie płacił, jego zastępcy i on sam zwracali zaś uwagę na potrzebę nowych regulacji w zakresie abonamentu, w tym uszczelniania systemu.

- Tak, minister opłacił zaległy abonament - potwierdza nam ministerialne centrum informacyjne. - Ja też miałem duże trudności w płaceniu abonamentu, jestem normalnym człowiekiem - powiedział w maju Gliński w jednym z wywiadów i pouczał, że płacić trzeba, bo media publiczne to wspólne dobro.

Któż się jednak wówczas spodziewał, że już będąc ministrem, przez kilkanaście miesięcy zalegał z opłatami? - Pan minister jest przykładem starego przysłowia, że drogowskaz nie chodzi. Jak się sprawuje funkcję publiczną, w zakresie której ma się nadzór nad jakimś obszarem, trzeba pilnować, żeby mieć czystą kartę - komentuje nam poseł PO Bogusław Sonik (64 l.).

Potrzebujesz sprzętu do domu, pracy, na wyjazd lub na prezent? Szukaj urządzeń w atrakcyjnych cenach na stronie rtv euro agd kod rabatowy.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze