Minister Gliński WYBUCZANY w Filharmonii Narodowej. Kto jeszcze?

2016-03-15 11:01
Piotr Gliński
Autor: Andrzej Lange Piotr Gliński

To była inauguracja 20. festiwalu poświęconego muzyce Ludwiga van Beethovena. Na uroczystości pojawił się m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Niestety, gdy został powitany w sali rozległo się buczenie! Widownia wprost nie mogła się powstrzymać. O sytuacji na swoim blogu poinformował pisarz Jerzy Klechta.

-  Ale do rzeczy. Otóż przybyli goście, sponsorzy, dyplomaci, politycy. W pewnym momencie przywitano ministra. Tego, który dał się już poznać polskiej inteligencji, polskim twórcom teatru, filmu itp. W ogóle dał się poznać od takiej a nie innej strony. Kogo przywitano? Jaśnie panującego pierwszego wicepremiera rządu Pani Szydło, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szanownego Pana Profesora Piotra Glińskiego, tego samego, którego jego rodzony brat, świetny zresztą filmowiec ocenił klarownie i brzydko - napisał na swoim blogu Klechta. I dokładnie opisał jak brzmiało buczenie. Okazuje się, że było bardzo donośne, niczym wystrzały z armat! -  Jak przywitano ministra w gmachu Filharmonii Narodowej? Przywitano go głośnym, solidarnym, niemilknącym buczeniem. Tak głośnym jakby w orkiestrze zabrzmiały wszystkie wielkie trąby, perkusja w najbogatszym zestawie, to był huk armatni - relacjonuje pisarz i dodaje, że prowadzący uroczystość poprosili, by uszanować miejsce i Beethovena. Wspomina też, że oklaskami przyjęto natomiast hymn Unii Europejskiej (Oda do radości, skomponowana przez Beethovena), który wybrzmiał na koniec inauguracji.

Z naszych informacji wynika, że nie tylko wicepremier Gliński został wybuczany, ale też... goszcząca na uroczystości prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która otwierała koncert i pojawiła się na scenie.

Zobacz: Kidawa-Błońska APELUJE do Kaczyńskiego: OPAMIĘTAJ się człowieku!

Sprawę skomentował na Twitterze publicysta Łukasz Warzecha.

Najnowsze