Minister Gliński WYBUCZANY w Filharmonii Narodowej. Kto jeszcze?

2016-03-15 11:01
Piotr Gliński
Autor: Andrzej Lange Piotr Gliński

To była inauguracja 20. festiwalu poświęconego muzyce Ludwiga van Beethovena. Na uroczystości pojawił się m.in. wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Niestety, gdy został powitany w sali rozległo się buczenie! Widownia wprost nie mogła się powstrzymać. O sytuacji na swoim blogu poinformował pisarz Jerzy Klechta.

-  Ale do rzeczy. Otóż przybyli goście, sponsorzy, dyplomaci, politycy. W pewnym momencie przywitano ministra. Tego, który dał się już poznać polskiej inteligencji, polskim twórcom teatru, filmu itp. W ogóle dał się poznać od takiej a nie innej strony. Kogo przywitano? Jaśnie panującego pierwszego wicepremiera rządu Pani Szydło, ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szanownego Pana Profesora Piotra Glińskiego, tego samego, którego jego rodzony brat, świetny zresztą filmowiec ocenił klarownie i brzydko - napisał na swoim blogu Klechta. I dokładnie opisał jak brzmiało buczenie. Okazuje się, że było bardzo donośne, niczym wystrzały z armat! -  Jak przywitano ministra w gmachu Filharmonii Narodowej? Przywitano go głośnym, solidarnym, niemilknącym buczeniem. Tak głośnym jakby w orkiestrze zabrzmiały wszystkie wielkie trąby, perkusja w najbogatszym zestawie, to był huk armatni - relacjonuje pisarz i dodaje, że prowadzący uroczystość poprosili, by uszanować miejsce i Beethovena. Wspomina też, że oklaskami przyjęto natomiast hymn Unii Europejskiej (Oda do radości, skomponowana przez Beethovena), który wybrzmiał na koniec inauguracji.

Z naszych informacji wynika, że nie tylko wicepremier Gliński został wybuczany, ale też... goszcząca na uroczystości prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która otwierała koncert i pojawiła się na scenie.

Zobacz: Kidawa-Błońska APELUJE do Kaczyńskiego: OPAMIĘTAJ się człowieku!

Sprawę skomentował na Twitterze publicysta Łukasz Warzecha.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE