Minister Niedzielski ostrzega. Chodzi o czwartą falę koronawirusa

2021-07-23 11:15
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Autor: TVP Info Minister zdrowia Adam Niedzielski

Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos na temat czwartej fali koronawirusa. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że do niej dojdzie i to już wczesną jesienią. Zdaniem szefa resortu zdrowia czwarta fala będzie inna niż te, które są za nami. W Polsat News minister wyjaśnił, czego należy się spodziewać: - Przebieg i charakterystyka tej fali będą inne niż w przypadku poprzednich trzech. Pokazują to przykłady europejskie - ocenił.

Minister Niedzielski ocenił, jak może wyglądać czwarta fala koronawirusa. Wyjaśnił to, na podstawie danych i obserwacji z innych krajów. Jak zauważył nowe zachorowania nie przekłada się na obłożenie w szpitalach, tak jak było wcześniej, a to ze względu na szczepienia: - Preparaty, o ile niedoskonale chronią przed samym zakażeniem, zapobiegają hospitalizacjom oraz ciężkim przebiegom COVID-19. Dziennikarz Polsat News dopytał ministra, co w takim razie z ewentualnymi obostrzeniami. Adam Niedzielski ocenił, że prawdopodobieństwo wprowadzenie surowych obostrzeń jest mniejsze niż poprzednio, ale trzeba będzie brać pod uwagę poziom wyszczepienia w regionach i jeśli zostanie zauważone, że istnieje konieczność wprowadzenia lockdownu to może się tak stać, ale lokalnie.  Minister został też zapytany o kwestię szczepień nauczycieli pod rygorem nie dopuszczenia ich do prowadzenia lekcji, jak przyznał podstawowym sposobem nauki zbliżającego się nowego roku szkolnego będzie nauka stacjonarna: - Ten scenariusz będzie realizowany z bardzo wysokim prawdopodobieństwem. Jesteśmy w kontakcie z ministrem Przemysławem Czarnkiem. Zakładamy inne możliwości, ale szansa na ich wprowadzenie jest nikła - dodał. 

Draka w restauracji! Poseł chciał zjeść śniadanie, gdy nagle: Rzucili się na mnie...

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE