Minister Radziwiłł wyda 3 miliony na kalendarzyk małżeński

2017-04-05 7:00
Konstanty Radziwiłł, Radziwiłł
Autor: Super Express TV

Konstanty Radziwiłł (59 l.) chce, by Polki rodziły więcej dzieci. A co może temu dopomóc? Zdaniem ministra zdrowia m.in. poczciwy kalendarzyk małżeński. Ta nieco już zapomniana metoda to element szerszej kampanii edukacyjno-społecznej dotyczącej płodności. Na ten cel resort przeznacza niemal 3 mln zł!

Na specjalnej stronie internetowej, która ma powstać na początku wakacji, znajdzie się e-kalendarzyk opisujący poszczególne dni cyklu, dzięki któremu pary będą mogły sprawdzić, kiedy wypadają dni płodne. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", na portalu będzie też możliwość zadania pytania ekspertowi. Portal ma być przeznaczony dla par planujących ciążę oraz borykających się z problemem niepłodności. "Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i duchowy, ale także społeczny. Rodzicielstwo jest niezwykle istotnym elementem roli społecznej. Jest jednym z podstawowych czynników osiągnięcia szczęścia i sukcesu życiowego" - tak akcję uzasadnia resort zdrowia. Oprócz tego kampania o płodności obejmie m.in. promocję prokreacji w całej Polsce i wideoprogram edukacyjny przeznaczony dla młodzieży.

- Jedną z pierwszych decyzji ministra Radziwiłła była likwidacja rządowego programu refundacji in vitro. W zamian proponuje Polkom wirtualny kalendarzyk małżeński. Jest to kolejna sytuacja, w której ideologia bierze górę nad wiedzą medyczną. To nie tylko nieracjonalne wydawanie pieniędzy, ale także działania pozorne, które nie przysłużą się Polkom - komentuje były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (46 l.).

Zobacz także: Kolejna wojna Macierewicza? Tym razem z minister cyfryzacji

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE