Adam Niedzielski zagroził dymisją?! Przyszłość ma zależeć od tej ustawy!

2022-01-18 8:05
Adam Niedzielski
Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS, ART SERVICE (2) Adam Niedzielski

Adam Niedzielski miał zasugerować, że od jednej ustawy uzależnia swoją przyszłość na stanowisku ministra zdrowia. To nieoficjalne ustalenia reportera RMF FM. O jaką ustawę chodzi? Budzi ona olbrzymie kontrowersje, nawet wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości! W klubie PiS projekt ten ma sporo przeciwników. Czy Adama Niedzielskiego uda się przekonać do pozostania na stanowisku?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ma uzależniać pozostanie w rządzie od zaledwie jednej ustawy. Jeśli nie uda się jej przegłosować, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości może mieć poważny problem. Po rezygnacji większości członków Rady Medycznej ds. epidemii COVID-19 przy premierze, do dymisji poda się również Adam Niedzielski? Ustawą, od której, jak podaje RMF FM, może zależeć przyszłość ministra zdrowia, jest tzw. "ustawa hocowa". O co w niej chodzi? Co może się zmienić, jeśli wejdzie ona w życie? Na jakich przepisach tak bardzo zależy ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu?

Nowa ustawa, która ma zaważyć o przyszłości Adama Niedzielskiego w roli ministra zdrowia, dotyczy weryfikacji covidowej w miejscu pracy. Jej zapisy, jak uzasadniono w projekcie, "umożliwią pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Póki co, sprawa ta utknęła w Sejmie. Jeśli jednak wspomniana ustawa wejdzie w życie, czego oczekuje minister Niedzielski, pracodawca będzie mógł zażądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw koronawirusowi lub o negatywnym wyniku testu, a w innym przypadku - potwierdzenia przebycia infekcji.

Zobacz także: Rada Medyczna ds. COVID-19 się rozpada! 13 członków rezygnuje! Morawiecki ma problem

Na ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, iż zapewniano go, że ustawa o weryfikacji covidowej będzie dalej procedowana. Czy tak rzeczywiście się stanie? Dowiemy się już w przyszłym tygodniu.

Sonda
Czy jesteś zaszczepiony przeciw Covid-19?
Poradnik Zdrowie: szczepienia przeciwko COVID-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE