Minister zdrowia apeluje: Nie odwiedzajcie bliskich w Wielkanoc

2020-04-05 17:35 ełem
Minister Zdrowia Łukasz Szumowski
Autor: Adam Guz/KPRM Minister Zdrowia Łukasz Szumowski

To będą święta inne, niż wszystkie te, które do tej pory przeżyliśmy. Inne, bo w czasie epidemii i wielkiej narodowej kwarantanny. Wielu z nas nie pojedzie do bliskich. Z apelem o to wystąpił również minister zdrowia, Łukasz Szumowski (48 l.).

- Liczba zachorowań rośnie i będzie przyrastała – mówił podczas konferencji prasowej minister. I dodał, że kontakt przy stole jest ogromnym zagrożeniem. A przecież dzielenie się wielkanocnym jajkiem to jedna z najważniejszych tradycji wielkanocnych. Trudno uniknąć rozmowy, podania ręki czy uścisku. - Postarajmy się, żeby Wielkanoc była symbolem życia, a nie epidemii, która może nas zdziesiątkować, jeżeli zintensyfikujemy nasze kontakty międzyludzkie – podkreślił minister zdrowia. I zaapelował, by w miarę możliwości jak najbardziej ograniczać wyjazdy do rodziny i krewnych.

Wtórował mu szef Kancelarii Premiera, minister Michał Dworczyk (45 l.). - Rekomendacja jest jednoznaczna, aby w te święta zrezygnować z podróży, aby w te święta pozostać w domach – przekonywał Dworczyk. I dodał, że choć święta Wielkiej Nocy są czasem, kiedy zwykle spotykamy się rodzinami i podróżujemy, to w tym roku lepiej zrezygnować z wyjazdów.

- Staramy się chronić zdrowie ale i ludzkie życie – zakończył. Obaj politycy zapowiedzieli też stopniowe zwiększanie produkcji środków ochronnych: maseczek, rękawiczek i płynu do dezynfekcji.

Tak policja walczy z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze