Minister Zdrowia ujawnia, kto się zaszczepi na koronawirusa

2020-12-27 17:39
Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]
Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 24.02.2021. Nowe obostrzenia [RELACJA NA ŻYWO]

Na niedzielnej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski wypowiedział się na temat zainteresowania szczepieniem na koronawirusa wśród pracowników służby zdrowia. Do medyków z całego kraju zostało wysłanych około 700 tysięcy skierowań na szczepienia. Jaki był odzew?

Szczepionki dla medyków

Każdy, kto jest zaliczany do szeroko rozumianego personelu medycznego może się zaszczepić. Medycy z całego kraju otrzymują skierowania na szczepienia na Covid-19. - Łącznie, do tej pory mamy już tych skierowań blisko 700 tysięcy. - z dumą informuje Adam Niedzielski, Minister Zdrowia.

Jaki jest feedback? 

- Mam obiektywne informacje, które zbieramy w ramach deklaracji, chęci zaszczepienia się przez personel medyczny. Miło mi powiedzieć, że zebraliśmy blisko 300 tys. takich deklaracji - relacjonuje Minister Zdrowia. Adam Niedzielski zapewnił także, iż reakcja na skierowania jest pozytywna, a medycy "raczej napawają optymizmem". 

Kto jest chętny?

Według szefa resortu zdrowia "praktycznie cały personel" szpitala MSWiA oraz szpitala zakaźnego w Warszawie zgłosił się do szczepienia. Minister Zdrowia spodziewa się jeszcze większej liczby chętnych, argumentując iż wielu medyków ma wolne w okresie świątecznym - Więc też ten proces zgłaszania być może nie jest tak dynamiczny, jak byśmy oczekiwali, ale niemniej jednak patrząc na zaangażowanie w walkę z Covid-19, nie mam wątpliwości, że personel też wykaże tak duże zaangażowanie w inną formę walki z covidem, jaką są szczepienia - przewiduje Minister Niedzielski.

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID w Trójmieście.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE