Posłanka KO przekazała wieść o śmierci przyjaciółki. Młoda działaczka zmarła na COVID-19!

2021-04-05 13:28 Dariusz Derucki
Iwona Hartwich
Autor: Piotr Lampkowski

Znana działaczka na rzecz praw osób niepełnosprawnych i posłanka na Sejm RP, Iwona Hartwich opublikowała na swoim koncie na Twitterze wzruszający wpis informujący o śmierci jej przyjaciółki, również społeczniczki, Moniki. Kobieta zmarła po zarażeniu się koronawirusem COVID-19. Miała jedynie 45 lat i była mamą 21-letniej niepełnosprawnej Madzi. Hartwich pyta, czy tej śmierci można było uniknąć, gdyby system szczepień funkcjonował inaczej?

Iwona Hartwich to znana społeczniczka i liderka protestów osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. W przeszłości założyła stowarzyszenie "Mam przyszłość". Dwukrotna uczestniczka protestów na terenie Sejmu. Była jedną z osób, które przebywały tam przez cały czas. Pierwszy z nich trwał 17 dni i dotyczył zwiększenia wysokości świadczenia pielęgnacyjnego, odbywał się w marcu i kwietniu 2014 roku. Drugi natomiast trwał 40 dni i jego głównym postulatem było zwiększenie renty socjalnej, odbywał się w kwietniu i maju 2017 roku. 

Czytaj też: Czternaste emerytury nie dla każdego! Rząd pominie część emerytów

W 2019 roku zdecydowała się na przyjęcie propozycji startu w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej w jej rodzinnym Toruniu. Otrzymała 3 miejsce na liście KO i z ponad 10 tys. głosów została posłanką na Sejm IX kadencji. Ma dwoje dzieci, z czego starszy syn Jakub jest osobą z niepełnosprawnością i porusza się na wózku inwalidzkim. Urodził się z porażeniem mózgowym.  

Twitter: Iwona Hartwich informuje o śmierci przyjaciółki, zmarła na COVID-19

Polityk Koalicji Obywatelskiej postanowiła podzielić się w mediach społecznościowych smutną wiadomością. Jej dobra znajoma, także społeczniczka i działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością, zmarła po zarażeniu się koronawirusem COVID-19. Pani Monika miała jedynie 45 lat i była mamą 21-letnie niepełnosprawnej Madzi. Posłanka KO zadała pytanie: Czy tej śmierci można byłoby uniknąć, gdyby system szczepień funkcjonał inaczej?

Zobacz również: COVID-19: Działanie szczepionki firmy AstraZeneca słabnie po 12 tyg.!

Działaczka i posłanka, Iwona Hartwich, zasugerowała, że szczepionka mogłaby uratować życie, 45-letniej Pani Monice. Czyżby polityk Koalicji Obywatelskiej sugerowała, że powinno pozwolić się na szczepienia osób niezależnie od grup wiekowych?

- Monika. Nasza koleżanka - wojowniczka o prawa OzN, matka 21-letniej, niepełnosprawnej Madzi. Miała tylko 45 lat. Zmarła na COVID. Szczepionka mogła jej uratować życie... - napisała na Twitterze Iwona Hartwich. 

Tarnów - podpalił mieszkanie i skoczył z 9 piętra
Najnowsze