Młodziaki z PiS ruszają z nową akcją! Kaczyński będzie z nich dumny

2020-10-17 13:00 Jot, PAP
Jarosław Kaczyński
Autor: AP Jarosław Kaczyński

Forum Młodych PiS rusza w sobotę z akcją "Młodzi Solidarnie”, której celem jest pomoc osobom dotkniętym pandemią koronawirusa. Musimy wrócić do solidaryzmu społecznego, na młodych spoczywa moralny obowiązek pomocy szczególnie osobom starszym - mówił PAP szef FM PiS Michał Moskal.

Dla nas najbliższe tygodnie to nie czas na działania polityczne, ale na wsparcie wszystkich tych, którzy są na pierwszym froncie walki z koronawirusem" - podkreślili działacze młodzieżówki PiS na swoim facebookowym koncie. Poinformowali jednocześnie, że od soboty rozpoczynają projekt "Młodzi Solidarnie", w ramach którego będą "budować sieć zaangażowania społecznego w pomoc osobom dotkniętym pandemią Covid-19". "Musimy wrócić do solidarności społecznej i dyscypliny, którą przyjęliśmy kilka miesięcy temu. Uruchamiamy fanpage Młodzi Solidarnie, który będzie pełnił funkcję centrum koordynacyjnego pomocy dla osób w kwarantannie. Zarówno potrzebujący, jak i wolontariusze gotowi do jej niesienia będą łączeni za jego pośrednictwem" - czytamy na koncie FM PiS.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Taki prywatnie jest Duda! Jego KUMPEL wszystko wygadał. CAŁA PRAWDA

"Poświęcając nawet godzinę w tygodniu możemy pomóc zrobić zakupy, wyrzucić śmieci czy wyprowadzić psa. Dla każdego z nas jest to mały gest, ale dla potrzebujących może znaczyć bardzo wiele" - dodali. Członkowie młodzieżówki podkreślili jednocześnie, że pandemia nie ma barw politycznych. Wyrazili przy tym nadzieję, że w ich inicjatywę "zaangażuje się każdy dobry człowiek".

Przewodniczący Forum Młodych PiS Michał Moskal w rozmowie z PAP podkreślił, że młodzieżówka PiS chce pomagać rodakom podczas drugiej fali pandemii. "Dziś odbyło się spotkanie koordynacyjne struktur, na którym ustalono, że w przeciągu tygodnia młode osoby przygotują bazę wolontariuszy oraz osób potrzebujących pomocy. Do naszej inicjatywy będziemy też zachęcać organizacje pozarządowe" - zapowiedział Moskal.

"Przed nami wyzwanie drugiej fali pandemii. Musimy wrócić do solidaryzmu społecznego, jaki pokazaliśmy na początku roku. Na młodych spoczywa moralny obowiązek pomocy w szczególności starszym osobom. Od wspólnego wysiłku, przestrzegania zasad, pomagania sobie nawzajem, zależy to, jak poradzimy sobie z druga falą pandemii" - zwrócił uwagę polityk.

Super Raport 16.10 (Goście: mec. Jacek Dubois, Robert Winnicki - Konfederacja oraz prof. Andrzej Pająk - epidemiolog)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze