Nie uwierzysz, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. Niezwykły zawód. Będziesz zaskoczony jak nigdy!

2021-02-10 18:47
Monika Olejnik
Autor: Jacek Kurnikowski/AKPA

Monika Olejnik jest jedną z najbardziej znanych dziennikarek w Polsce. W mediach Olejnik pracuje od wielu lat. O jej wywiadach jest głośno, bo dziennikarka potrafi zadawać bardzo ostre pytania, a jej rozmówcy nieraz muszą się gęsto tłumaczyć. Co ciekawe Monika Olejnik ukończyła dziennikarstwo podyplomowo, jej pierwszy wyuczony zawód jest zupełnie inny. Jakie wykształcenie ma Olejnik? Wyjaśniamy.

Monika Olejnik to jedna z najbardziej znanych dziennikarek w kraju. Od lat znana widzom i słuchaczom, bo Olejnik ma na koncie prowadzenie wielu programów publicystycznych w telewizji i audycji radiowych. Olejnik jest znana z ostrego języka i tego, że potrafi przyprzeć do muru swoich gości stawiając i bardzo trudne pytania. Wiadomo, że od lat Monika Olejnik pracuje jako dziennikarka, w Internecie można znaleźć jej rozmowę, gdy jako młodziutka dziennikarka, odwiedziła skup butelek. Dziś Olejnik to czołowa dziennikarka przed spotkaniem z którą wielu polityków drży. Jest ona też celebrytką i ikoną mody. W ostatnich latach najbardziej znana jest jako prowadząca program "Kropka nad i". Szokiem więc dla wielu może być informacja o tym, że Monika Olejnik skończyła studia zupełnie niezwiązane z dziennikarstwem, jako pierwsze. Dopiero podyplomowo ukończyła dziennikarstwo. Kim więc z wykształcenia jest Monika Olejnik? Odpowiadamy! 

SPRAWDŹ>>>Jaruzelska była kimś zupełnie innym! Spadniesz z krzesła, gdy się dowiesz

Nie uwierzysz, kim z wykształcenia jest Monika Olejnik. Niezwykły zawód. Będziesz zaskoczony jak nigdy!

Mało kto wie, ale Monika Olejnik jest absolwentką SGGW (Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego). Ukończyła tam... zootechnikę! Dopiero po tych studiach poszła na dziennikarstwo, podyplomowo: - Po zootechnice skończyłam dziennikarstwo i byłam na praktyce w redakcji rolnej. Zawsze jednak marzyłam o radiowej "Trójce" i zrobiłam reportaż, który się tam ukazał. Zaraz potem poszłam do "Trójki" - opowiadała w wywiadzie dla Dziennika. Z wykształcenia jest więc magistrem inżynierem zootechniki.

DOWIEDZ SIĘ>>>Nie uwierzysz jakie wykształcenie ma Lech Wałęsa. Wielu uważa to za wstydliwe

Kilka lat temat jej wykształcenia został poruszony w czasie wywiadu z jednym z polityków. Doszło do ostrej wymiany zdań, bo wspomniany gość, był nim Zbigniew Giżyński, wypomniał jej, że jako absolwentka zootechniki. Na co ona odpowiedziała: - Jestem magistrem inżynierem zootechnikiem. I chciałam powiedzieć, żeby pan w końcu przestał obrażać moją uczelnię, SGGW. I skończyłam studia podyplomowe na dziennikarstwie. Proszę mnie nie obrażać - odgryzła się wtedy ostro. 

Olejnik ma dość! Postanowiła stanowczo odpowiedzieć: "Jest to OSZUSTWO"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE