Przekop Mierzei Wiślanej: Morawiecki i Duda wypili piwko po gospodarskiej wizycie. ZDJĘCIA

2020-05-30 21:02 MW, BAŁ
Premier Morawiecki i Prezydent Duda poszli na piwo
Autor: KPRM Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda

Przekop Mierzei Wiślanej to strategiczna inwestycja. Nic więc dziwnego, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda osobiście doglądają placu budowy. W sobotę 30 maja politycy udali się na plac budowy kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Ale nie samymi obowiązkami człowiek żyje. Po zakończeniu gospodarskiej wizyty premier i prezydent skoczyli na zimne piwko w pensjonacie Riwiera w Krynicy Morskiej.

Przekop Mierzei Wiślanej to według polityków PiS strategiczna dla rozwoju Polski inwestycja. - Ta nowa droga morska to test sprawności działań władz państwowych dla dobra regionu. To wielka szansa na rozwój Elbląga, Warmii i Mazur, całego województwa. Skorzysta z tego cała Polska, handel międzynarodowy. Tak napędza się wzrost gospodarczy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Andrzej Duda twierdzi, że dzięki przekopowi „Polska nie będzie musiała prosić Rosjan o możliwość komunikowania się na Zalew Wiślany poprzez Cieśninę Pilawską, tylko będziemy mieli własne przejście”. Mimo sprzeciwów opozycji, budowa ruszyła, a w sobotę pojawili się tam premier i prezydent. 

W mediach społecznościowych pojawił się film, na którym premier i prezydent doglądają inwestycji. Oprowadzał ich minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Ale nie samymi obowiązkami człowiek żyje. Po wszystkim premier Morawiecki i prezydent Duda zdecydowali się wyskoczyć na piwo i wspólny obiad. Chętnie pozowali do zdjęć, wznieśli nawet toast, a w tle było widać polskie morze. 

Zobacz jak Morawiecki i Duda raczą się zimnym piwem nad polskim morzem. Obejrzyj nasza GALERIĘ zdjęć:  

Żona Bosaka na strzelnicy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze