Morawiecki i Niedzielski w Raszynie o profilaktyce 40 plus. Zapomnieli o jednym i tym samym! Widzicie to?

2021-07-01 11:53
Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski
Autor: Mateusz Grochocki/East News Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski pojawili się w czwartek rano w Raszynie w Centrum Medycznym Judyta. Szef rządu i minister wybrali się tam w bardzo ważnej sprawie, zainicjowali start programu "Profilaktyka 40 Plus". Co ciekawe obaj zapomnieli o jednej i tej samej części garderob. Też to widzicie?

Mateusz Morawiecki i Adam Niedzielski w czwartek w Centrum Medycznym Judyta w Raszynie zainicjowali start programu "Profilaktyka 40 Plus". Premier zwracał uwagę, że Polacy są bardzo empatyczni, a solidarność to nasza narodowa marka. Ale czasami - zaznaczył - zapominamy o sobie, o swoim zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, by o tym przypominać: - Program +Profilaktyka 40 Plus+, program Polskiego Ładu, jest właśnie po to, byśmy pamiętali o naszym zdrowiu, by na odpowiednio wczesnym etapie wychwytywać dolegliwości, problemy z naszym zdrowiem - podkreślił premier Morawiecki. Oświadczył też, że do czasu konferencji prasowej wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń do skorzystania z programu "Profilaktyka 40 plus".

Premier zwrócił uwagę także na to, że przez dziesięciolecie nie udawała się elektronizacja służby zdrowia. Wyliczał, że wprowadzono e-skierowania, e-recepty, e-zwolnienia, Internetowe Konto Pacjenta, które - jak mówił - jest nieodzownym elementem właściwego poprowadzenia pacjenta od etapu profilaktyki, przez diagnostykę aż do właściwego leczenia.

Podkreślał, że Polski Ład to dzisiaj ponad 120 mld zł. - Zaczynaliśmy od poziomu około 75 mld. Proszę zobaczyć, jaki to jest przyrost. Dodatkowo mamy zaplanowaną ścieżkę wzrostu dochodów Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z tym wydatków na służbę zdrowia do poziomu 6 proc. PKB, a w perspektywie najbliższych 6 lat do poziomu 7 proc. PKB na zdrowie - podkreślił Morawiecki. Dodał, że te działania mają przyczynić się do poprawy zdrowia Polaków. Szef rządu przypomniał też, że od 1 lipca nie obowiązują limity do lekarzy specjalistów w opiece ambulatoryjnej i w niektórych świadczeniach w sieci kardiologicznej.

Dalsza część artykułu od wpisem z Twittera

Szef MZ Adam Niedzielski podkreślił, że uruchomienie programu "Profilaktyka 40 plus" wraz z bezlimitowym dostępem do specjalistów to "operacyjny wymiar wdrażania Polskiego Ładu, nie tylko mówienia i przygotowywania pewnych planów". - Chciałbym, żeby ten 1 lipca zaczął nam wszystkim kojarzyć się z tym, że zaczynamy odbudowę zdrowia publicznego. Zaczynamy przywracanie, nadrabianie pewnych deficytów zdrowotnych, które są związane z cały czas obecną z nami pandemią - zaznaczył szef MZ Adam Niedzielski.

Jak dodał, waga profilaktyki cały czas wymaga podkreślania, gdyż Polska - mówił - na tle innych krajowo Europy nie wypada dobrze, jeśli chodzi o zakres stosowania profilaktyki. "Mamy tu bardzo dużo do nadrobienia" - zaznaczył.

Zdjęcia z wystąpienia polityków w Raszynie trafiły do sieci. Uwagę zwraca fakt, że obaj: premier i minister zdrowia, nie mieli jednej, ale charakterystycznej dla osób na wysokich stanowiskach, części garderoby. Mianowicie chodzi o krawat. Ani premier Morawiecki, ani minister Niedzielski nie mieli na sobie krawatów. 

Wyznanie Moniki Jaruzelskiej wbija w ziemię! Tego nikt nie wiedział. Kobiety będą zszokowane

Czwarta fala koronawirusa w Polsce! Niedzielski podaje datę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE