Morawiecki jasno o ABORCJI. Szydło kluczy

2016-09-29 15:29
Mateusz Morawiecki z Beatą Szydło
Autor: Stanisław Kowalczuk Mateusz Morawiecki z Beatą Szydło

Za nami wspólna konferencja prasowa premier Beaty Szydło i wicepremiera oraz superministra Mateusza Morawieckiego. Oboje mówili o nowej roli ministra i planach na przyszłość, ale nie obyło się też o pytania o aborcję. Mateusz Morawiecki jasno określił swoje stanowisko i wyraźnie powiedział, co myśli o zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Zupełnie inaczej zachowała się premier Szydło.

Wiadomo, że w Europarlamencie politycy zajmą się dziś sytuacją kobiet w Polsce. Na debatę w tej sprawie zdecydowali się liderzy frakcji zasiadających w Parlamencie Europejskim. O sprawę została zapytana premier Szydło, ale zamiast jasno określić się, co myśli o aborcji powiedziała: - Mogę tylko westchnąć i powiedzieć, że elity brukselskie nie wyciągnęły żadnych wniosków z Brexitu. Jest konieczna zmiana traktatu i trzeba zreformować Unię. Unia Europejska powinna zajmować się problemami Europejczyków, a nie tematami zastępczymi. I dodała, że to stereotypowe pytać o zadnie w sprawie praw kobiet i aborcji właśnie kobietę. Dlatego pytania o najbardziej gorący temat ostatnich dni, padło też w stronę Morawieckiego. Wicepremier wziął sprawę "na klatę" i odważnie odpowiedział, że nie chce, by cokolwiek zmieniać w kwestii aborcji. Podkreślił, że jest za zachowaniem wypracowanego przed laty kompromisu aborcyjnego: -  Jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu aborcyjnego - stwierdził stanowczo Mateusz Morawiecki.

Zobacz: Prezydent Duda powołał Mateusza Morawieckiego na ministra finansów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE