Morawiecki wsiadł w busa i ruszył w Polskę. Będzie promował Polski Ład. Oświadczenie premiera [Relacja]

Rewolucyjna obniżka podatków. Tyle zyskasz na Polskim Ładzie. Przykłady
Autor: Screen/Twitter PiS Rewolucyjna obniżka podatków. Tyle zyskasz na Polskim Ładzie. Przykłady

Mateusz Morawiecki w poniedziałek ruszy w Polskę, by promować zaprezentowany w sobotę przez Zjednoczoną Prawicę, Polski Ład. Odwiedzi województwa: lubelskie, podkarpackie i małopolskie, podała PAP. Premier zainauguruje objazd po kraju konferencją prasową na ul. Nowogrodzkiej, którą zaplanowano na godz. 7.35. Następnie uda się do Szpitala Powiatowego w Rykach.

Premier Morawiecki już od samego rana w poniedziałek ruszy w trasę Po Polsce. Wszystko po to, by promować program Polski Ład, czyli stworzony przez Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Fundamenty programu to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. 

W czasie objazdu Morawiecki odwiedzi jedną z firm w miejscowości Stężyca, a także miejsce budowy szlaku Via Carpatia. Z programu trasy wynika, że premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. W Rzeszowie planowane jest spotkanie szefa rządu z seniorami, a także z kandydatką PiS na prezydenta tego miasta Ewą Leniart.

Premier Mateusz Morawiecki w Rzeszowie ma spotkać się z przedstawicielami biznesu, odwiedzić Zamek Lubomirskich, a w Jasionce wziąć udział w wydarzeniu "Dolina Wodorowa". Szef rządu w czasie objazdu weźmie też udział w konferencji dotyczącej przebudowy boisk, odwiedzi centrum aktywizacji i opieki seniorów, a także spotka się z samorządowcami.

We wtorek w planach jest też wizyta w firmie MAN Trucks, a także na Campusie Medycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Nowy Ład. 12 tys. zł od drugiego dziecka! Kredyt bez wkładu własnego

RELACJA Z KONFERENCJI PREMIERA:

07:51 Zapowiadana konferencja zmieniał się w oświadczenie. Premier powiedział kilka słów i ruszył w Polskę. 

07:50 - Polski Ład ma wywrócony do  góry nogami porządek, przywrócić. To propozycja umowy społecznej, którą chcemy zaprezentować Polakom. I usłyszeć od nich, co myślą o Polskim Ładzie - mówi Morawiecki.

07:47 Z opóźnieniem, ale już za chwilę, rozpocznie się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego. Premier wystąpi przy ul. Nowogrodzkiej, przed budynkiem, w którym siedzibę ma PiS.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze