Morawiecki streścił Polski Ład jednym memem. Lawina komentarzy. Hit czy kit?

2021-05-16 14:14
Mateusz Morawiecki
Autor: AP Mateusz Morawiecki

W sobotę podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład (wcześniej nazywany Nowym Ładem), czyli nowy społeczno-gospodarczy program ugrupowania na okres pocovidowy. Wśród nowych propozycji pojawiły się m.in. emerytury bez podatku do 2,5 tys. zł, kwota wolna od podatku 30 tys. zł, 12 tys. zł dla rodzin od drugiego dziecka czy częściowe umorzenia kredytów hipotecznych i dopłaty do wkładów własnych. Wieczorem premier postanowił w żartobliwy sposób streścić założenia programu za pomocą mema ze słynnym "piesełem" w roli głównej. Morawiecki wywołał swym wpisem lawinę komentarzy, zarówno tych entuzjastycznych, jak i mocno względem niego krytycznych. Jak wam się podoba mem premiera?

Polski Ład to zbiór obietnic rządu w obszarach związanych z edukacją, zdrowiem czy rodziną na nadchodzące czasy po wygaszeniu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Echa sobotniego wydarzenia nie milkną. Różne propozycje z programu są szumnie komentowane w mediach społecznościowych/ Tymczasem premier Mateusz Morawiecki postanowił jeszcze bardziej "podkręcić" sytuację publikując mem dotyczący Polskiego Ładu na swoim Facebooku.

Zobacz co konkretnie zakłada ten program: Nowy Ład. 12 tys. zł od drugiego dziecka! Kredyt bez wkładu własnego [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Na oficjalnym koncie Morawieckiego na Facebooku pojawił się wpis o treści: "Dla tych, którzy nie oglądali i nie mają czasu czytać wszystkich założeń - krótkie podsumowanie, jak działa #PolskiŁad!". Odnosił się do dołączonego do wpisu memu, składającego się z dwóch obrazków. Na pierwszym widać walkę King Konga z Godzillą, gdzie pierwsze stworzenie podpisane jest jako pandemia koronawirusa, zaś drugie jako kryzys ekonomiczny. Walczące wściekle potwory na drugim obrazku goni jednak... popularny wśród młodzieży pieseł z pałką baseballową i w okularach przypominających te, noszone przez premiera Morawieckiego. Oznaczony on jest właśnie jako Polski Ład.

Wyglądało to następująco:

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci

Z jednej strony posypało się wiele komentarzy chwalących dystans i poczucie humoru Morawieckiego. Duża część społeczeństwa nie była jednak nim zachwycona. Wśród negatywnych opinii można było zobaczyć m.in. takie jak:

  • Grafik płakał jak rysował
  • To jest konto premiera państwa w UE?
  • Pieseł zaraz się pizgnie na skórce od banana w imieniu rozdawnictwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE