Morawiecki W FURII wali ręką w stół. "STOP barbarzyństwu"

2020-10-30 11:21 miko
Mateusz Morawiecki
Autor: PAP/Radek Pietruszka

Nie pozwólmy, by przez nieodpowiedzialne zachowania niektórych cierpiały osoby starsze, najsłabsi, służby zaangażowane w walkę z epidemią - podkreślił premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do o protestów po wyroku TK w sprawie aborcji.

Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegłym tygodniu, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Po ogłoszeniu wyroku przez TK przez Polskę przetacza się fala protestów. Kolejny ma się odbyć w piątek w Warszawie.

"Nie pozwólmy, by przez nieodpowiedzialne zachowania niektórych cierpiały osoby starsze, najsłabsi, służby zaangażowane w walkę z epidemią czy nasze dziedzictwo historyczne i kulturowe" - napisał na Facebooku szef rządu.

Pod wpisem dodany jest hasztag: "STOPbarbarzyństwu".

Do wpisu dołączona jest również grafika, na której znajduje się cytat z premiera, nawiązujący do jego wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej: "Niech ta niechęć i wściekłość, którą widzimy na ulicach skupia się dziś na mnie i na innych politykach, ale niech nie cierpią przez nią osoby starsze, lekarze, policjanci i inne służby państwowe czy zabytki, kościoły i pomniki"

Najlepsze plakaty, wulgarne hasła. Strajk kobiet
Najnowsze