Morawiecki zakończył kwarantannę. Zobaczy się w końcu z rodziną

2020-10-18 12:54 tw
Mateusz Morawiecki. Premier w izolacji
Autor: AP Mateusz Morawiecki. Premier w izolacji

Mateusz Morawiecki zakończył trwającą tydzień kwarantannę. Poinformował o tym na swoim profilu na Facebooku. Premier był zmuszony do samoizolacji po tym, kiedy miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Już wcześniej Kancelaria Premiera informowała, że szef rządu zakończy kwarantannę do końca tygodnia. Teraz ogłosił to oficjalnie sam zainteresowany.

„Kochani, moja kwarantanna już się zakończyła” - napisał premier i dodał, że wraca do pracy w normalnym trybie. „Za pół godziny kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego” - ogłosił.

Morawiecki przebywał w odosobnieniu od wtorku, kiedy okazało się, że u jednej z osób, którą miał styczność, stwierdzono zakażenie koronawirusem. Tą osobą okazał się kierowca SOP. Premier przeprowadził się do willi w rządowym kompleksie przy ulicy Parkowej w Warszawie, która już od wiosny przygotowana była na taką ewentualność.

Premier natychmiast przeszedł testy na obecność koronawirusa, które wykluczyły zakażenie. W międzyczasie Morawiecki pełnił swoje obowiązki, a z członkami rządu rozmawiał online.

Szef rządu nie ukrywał, że cieszy się z zakończenia kwarantanny. „Ze zdrowiem na szczęście wszystko w porządku, rodzina szczęśliwa, bo nareszcie się zobaczymy” - zdradził.

Najnowsze