Na święta wystrój dom jak pałac prezydenta! Proste i piękne inspiracje

2022-04-15 9:58
Pałac Prezydencki
Autor: Adam Nocoń/Super Express Pałac Prezydencki

Święta zawsze są czasem, gdy w domach panuje szczególna atmosfera. Zapachy tradycyjnych potraw unosi się w powietrzu, a wszędzie widać klimatyczne ozdoby. Aby nadać swojemu lokum eleganckiego uroku proponujemy zainspirować się Pałacem Prezydenckim! Będzie naprawdę pięknie.

Wielkanoc to czas, gdy wszystko wokół rozkwita. Pojawiają się pierwsze kwiaty, forsycje obsypują się żółtymi pączkami, trawy i drzewa zaczynają się zielenić. W tym okresie nie ma piękniejszych ozdób niż te, które czerpią natury! Warto o tym pamiętać podczas szykowania domu i wybierać dekoracje, które będą doskonale współgrać z widokami za oknem oraz wiosenną aurą. Właśnie na takie dekoracje postawiono w tym roku w Pałacu Prezydenckim. Głównym elementem są tam wszechobecne kwiaty – żonkile w płytkich, okrągłych donicach czy bukiety żółtych róż. Dodatkowo, aby nadać im odświętnego charakteru, warto dodać kilka elementów charakterystycznych dla Wielkanocy, jak na przykład bazie czy gałązki bukszpanu. Ciekawym pomysłem jest także nadzianie wydmuszek na długie patyczki i wetknięcie ich pomiędzy kwiaty. Pisanki czy wydmuszki, zwłaszcza z przepiórczych jajek, można także poukładać w doniczkach z rzeżuchą czy żonkilami. Takie proste i tanie pomysły nie tylko wyglądają bardzo elegancko, ale też z łatwością można je umieścić w wielu miejscach, sprawdzą się także jako ozdoba świątecznego stołu. Po świętach zaś, jeśli kwiaty nie przekwitną, wystarczy usunąć wielkanocne akcenty i dalej cieszyć się roślinami. W Pałacu Prezydenckim ozdobą są także białe figurki jajek. Wyglądają skromnie, ale też bardzo wytwornie. Prostota, żółć i biel to w tegoroczne święta tematy przewodnie w Pałacu Prezydenckim!

Sprawdź: WIEMY, kto zaprosi Kaczyńskiego na Wielkanoc. Tak prezes PiS spędzi święta

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak wyglądał koncert wielkanocny w TVP.

Sonda
Święcisz pokarmy wielkanocne w domu czy w kościele?
Express Biedrzyckiej 14.04 (Grzegorz Schetyna, gen. Mirosław Różański, Marek Zuber) Sedno Sprawy: Adam Bielan
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE