Na tajnym spotkaniu Kaczyński podał termin wyborów. Niektórzy będą zdziwieni

2021-06-16 17:08
Jarosław Kaczyński
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński od dłuższego czasu zmaga się z kolejnymi woltami Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina. Najpierw Porozumienie nie zgodziło się na wybory prezydenckie w maju 2020 r., później ziobryści ostro krytykowali premiera Mateusza Morawieckiego za negocjacje w sprawie unijnego budżetu i ostatecznie nie poprali ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Wreszcie Gowin, wraz z ośmioma innymi posłami Porozumienia, zagłosował w Sejmie na kandydata opozycji na urząd rzecznika praw obywatelskich. Większość rządowa wisi na włosku i nie dziwią spekulacje o wcześniejszych wyborach parlamentarnych. O problemach w koalicji rządzącej Jarosław Kaczyński mówił podczas wyjazdowego klubu PiS w Przysusze. W kwestii wyborów sprawę postawił jasno.

Jarosław Kaczyński apelował o jedność

Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS w Przysusze, nie szczędził słów krytyki koalicjantom, wskazywał na kryzysy w obozie Zjednoczonej Prawicy, ale politycy - z którymi rozmawialiśmy - podkreślają, że spotkanie odbyło się w dobrej, spokojnej atmosferze.

Nie przegap: Posłowie PiS poszli na kolację, szczęka im opadła na ten widok. "Puste półmiski"

Było naprawdę spokojnie, fajna atmosfera, merytoryczna dyskusja, była kolacja, typowo polska, trwała około godziny, a później przemawiał prezes Kaczyński i premier Morawiecki. PJK mobilizował posłów do jeszcze większej, jeszcze bardziej wytężonej pracy i zapowiedział objazd wszystkich powiatów przez liderów PiS w sprawie Polskiego Ładu. Napięć nie było, chociaż PJK wspomniał o wyborach w Rzeszowie i RPO - słyszymy od jednego z polityków Zjednoczonej Prawicy.

Prezes PiS apelował o jedność, ale dał do zrozumienia Zbigniewowi Ziobrze i Jarosławowi Gowinowi, że - jeśli będzie taka konieczność - rząd przetrwa bez ich udziału.

Zaapelował o jedność i mobilizację, szczególnie tyczyło się to Gowina i Ziobry, chociaż Ziobry nie widziałem na spotkaniu klubu w Przysusze. PJK mówił o nowej większości, o Kukizie i dał do zrozumienia Gowinowi, że i bez niego będzie trwał rząd i większość - podkreśla nasz rozmówca.

Wiemy, na kiedy prezes PiS szykuje wybory

Jarosław Kaczyński poruszył również kwestię terminu wyborów parlamentarnych. Z relacji jednej z posłanek Zjednoczonej Prawicy wynika, że - wbrew wcześniejszym spekulacjom - prezes PiS stawia przed koalicją jasny cel - rząd do 2023 r.

Nie przegap: Przedterminowe wybory parlamentarne?! Jest termin. Wcześniej, niż myślicie!

Prezes podsumował czas pandemii, podczas którego przeszliśmy kilka kryzysów. Zaczął od majowego kryzysu z wyborami prezydenckimi, ale nie wchodził w szczegóły. To były 2-3 zdania, kończąc na sprawie RPO. Natomiast stwierdził, że na pewno to wszystko przejdziemy i dojdziemy do wyborów w 2023 roku. Powtarzał, że absolutnie celem są wybory w 2023 r. - mówi nam posłanka.

Super Raport 16.06 (Goście: gen. Stanisław Koziej - były szef BBN, Szymon Hołownia - Polska 2050), Sedno Sprawy: Michał Wypij
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze