Minister Niedzielski ostrzegł przez apogeum fali śmierci

2021-11-26 5:31
Adam Niedzielski
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Czwarta fala koronawirusa. Niedzielski ostrzega

COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie zgonów podczas czwartej fali pandemii. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 497 osób!

Nadchodzi szczyt zachorowań

Z tak dużą liczbą zgonów spowodowanych przez COVID-19 nie mieliśmy do czynienia od wiosny. Ostatnio tak wysoką liczbę ofiar zarejestrowano w maju, kiedy jednego dnia zmarło 511 osób. Na domiar złego wczoraj znowu było aż 28 128 nowych zakażeń. – To ten sam poziom zakażeń jak dzień wcześniej – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski (48 l.) w RMF FM. I uprzedził, że statystyki mogą być jeszcze bardziej zatrważające, bo wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu, ewentualnie w przyszłym, będziemy mieli apogeum IV fali. – Czyli będzie średnio 25 tys. zakażeń. W dziennych statystykach możemy przebić 30 tys. – szacuje minister.

Prof. W. Gut: Mówienie, że dziecko nie przekazuje wirusa, byłoby oszustwem

Express Biedrzyckiej - Bartosz Arłukowicz: Zagłosujemy za każdą rekomendacją Rady Medycznej

Będzie więcej zgonów

Wysoka liczba zakażeń oznacza, że będzie rosła też liczba zgonów, ponieważ część osób ciężko chorych (przeważnie niezaszczepionych) przegrywa walkę z koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że spośród 24 987 łóżek dla pacjentów z COVID-19 wolnych było 5840. Zajętych też była większość przygotowanych respiratorów. Spośród 2267 zabezpieczonych w szpitalach urządzeń wolnych pozostało 612.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE