Najnowszy sondaż. Jarosław Kaczyński i Szymon Hołownia się cieszą. Dramat Borysa Budki!

2021-06-10 21:04
Szymon Hołownia, Jarosław Kaczyński, Borys Budka
Autor: Szymon Hołownia, Jarosław Kaczyński, Borys Budka Szymon Hołownia, Jarosław Kaczyński, Borys Budka

Najnowszy sondaż poparcia dla partii daje powody do radości Jarosławowi Kaczyńskiemu i Szymonowi Hołowni. Przynosi natomiast fatalne wieści Borysowi Budce. Prawo i Sprawiedliwość niezmienne prowadzi, drugie miejsce dla ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni, a trzecie dla Koalicji Obywatelskiej. Co ciekawe, partia Hołowni ma już 10 punktów procentowych przewagi nad formacją Borysa Budki - wynika z najnowszego sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Najnowszy sondaż partyjny pracowni Social Changes potwierdza trendy, które możemy obserwować od kilku tygodni. Niezmiennie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 34 proc., który jest niższy od poprzedniego badania o 1 punkt procentowy. Tyle samo traci Polska 2050 Szymona Hołowni, ale z poparciem na poziomie 26 proc. zajmuje pewne drugie miejsce. Choć Koalicja Obywatelska zyskuje 1 punkt procentowy, to wynik 16 proc. i trzecie miejsce na pewno nie jest tym, o czym marzy Borys Budka i jego partyjni koledzy.

Nie przegap:

Najnowszy sondaż partyjny. Hołownia w siódmym niebie, klęska Budki, Ziobro i Gowin w czeluściach piekieł

- Przełomowy sondaż! Wielki sukces Hołowni. Narodziny nowego lidera

Do Sejmu weszłyby jeszcze: Konfederacja (9 proc.) i Lewica (8 proc.). Poza parlamentem Kukiz'15 i Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować po 3 proc. wyborców.

Super Raport 10.06 (Goście: Witold Waszczykowski - eurodeputowany PiS, były szef MSZ, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Lewica) Sedno Sprawy: Julia Pitera
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze