Wybory prezydenckie 2020. NAJGORSZA wiadomość dla Kaczyńskiego. Wszystko się posypało [SONDAŻ]

2020-05-05 9:54
Jarosław Kaczyński  i Łukasz Szumowski
Autor: Jacek Dominski/REPORTER Jarosław Kaczyński i Łukasz Szumowski

Wybory prezydenckie 2020. Według planu wybory mają się odbyć w niedzielę 10 maja, ale czy tak się stanie? Im bliżej do tej daty, tym więcej niepewności. Planowano, że w tym terminie Polacy wybiorą prezydenta w drodze głosowania korespondencyjnego. Do wyborów prezydenckich korespondencyjnych prze PiS. Czy słusznie? Co na to Polacy? Na zlecenie "Super Expressu" sondaż o wyborach przeprowadził Instytut Badań Pollster. Wyniki? Kaczyński nie będzie z nich zadowolony! To dla niego najgorsza wiadomość. Wszystko się posypało.

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się wielkimi krokami, cały czas pojawiają się nowe sondaże. Prawo i Sprawiedliwości bardzo mocno parło do tego, by wybory w tym roku odbyły się w formie korespondencyjnego głosowania, miał to być pomysł na zapewnienie Polakom bezpieczeństwa w czasie trwającej epidemii koronawirusa. Jednak im bliżej 10 maja, tym coraz większe zamieszanie. Na wybory prezydenckie 2020 w formie korespondencyjnej nie chcą zgodzić się koalicjanci PiS, czyli Porozumienie Jarosława Gowina. Uważają oni, że przeprowadzenie wyborów w maju jest nierealne ze względu na sytuację z koronawirusem, dlatego już wcześniej proponowali, by wydłużyć kadencję obecnego prezydenta, a wybory przeprowadzić w spokojnym czasie. Chociaż ze strony PiS padły już konkrety: jeśli posłowie od Gowina zagłosują inaczej niż PiS, mogą szukać sobie innej drogi.

ZOBACZ: Nowy BAT na ludzi Gowina. Czy to URATUJE PiS przed ROZPADEM? Wybory prezydenckie 2020

Jak to całe zamieszanie z wyborami prezydenckimi 2020 postrzegają Polacy? Instytut Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu" zadał Polakom pytanie w sondażu o wybory korespondencyjne: Czy jesteś za przeprowadzeniem wyborów prezydenckich w maju (17 lub 23 maja 2020) wyłącznie w formie korespondencyjnej, tj. głosować można byłoby tylko z domu, za pomocą dostarczonych kart do głosowania? Dlaczego mowa o 17 maja lub 23 maja? To dwa możliwe, według konstytucjonalistów, terminy do przeprowadzenia wyborów, inne niż 10 maja. Co na to wyborcy? Jedynie 23 proc. badanych odpowiedziało TAK, a aż 63 proc. NIE. Odpowiedź NIE WIEM/TRUDNO POWIEDZIEĆ w sondażu wskazało 14 proc. 

Co to oznacza? Plan obozu rządzącego zakładający przeprowadzenie wyborów prezydenckich 2020 w formie korespondencyjnej w maju, wcale nie przypadł do gustu Polakom. To się Jarosławowi Kaczyńskiemu nie spodoba. 

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Sondaż zrealizowany przez Instytut Badań Pollster w dniach 30.04-4.05.2020 roku metodą CAWI na próbie 1109 dorosłych Polaków. Struktura próby była reprezentatywna dla obywateli Polski w wieku 18+. Maksymalny błąd oszacowania wyniósł około 3 proc.

Sondaż. Wybory korespondencyjne
Autor: SE
Super Raport 4 V (goście: Bosak, Stępień)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE