Najnowszy sondaż partyjny. Kłopoty PiS, Budka odetchnie z ulgą

2021-06-24 9:44
Borys Budka
Autor: Jacek Dominski/REPORTER Borys Budka

Najnowszy sondaż partyjny przynosi zmiany na polskiej scenie politycznej. Na czele wciąż znajduje się Prawo i Sprawiedliwość, ale traci poparcie. Zyskuje natomiast Platforma Obywatelska, co powinno nieco uspokoić Borysa Budkę. Do Sejmu weszłoby pięć partii - wynika z najnowszego sondażu partyjnego przygotowanego przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Najnowszy sondaż partyjny nie przynosi co prawda zmiany na pozycji lidera, ale z pewnością może być powiewem optymizmu dla opozycji. Prowadzące Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 33 procent poparcia, ale traci w porównaniu do poprzedniego sondażu 2 punkty procentowe. Na drugim miejscu znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 25 procent poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska może odetchnąć z ulgą - głos chce na nich oddać 19 procent badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe. Do Sejmu weszłaby również Lewica, która może liczyć na 9-procentowe poparcia oraz Konfederacja, którą popiera 7 procent badanych.

- Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1060 osób w dniach od 18 do 21 czerwca 2021 roku - czytamy na portalu wPolityce.pl.

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie możemy się jarać sondażami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE