Najnowszy sondaż partyjny: PiS na czele, coraz słabszy wynik PO

Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników
Autor: WOJCIECH JARGIŁO/ SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników

Najnowszy sondaż partyjny nie przynosi wątpliwości: zdecydowanym liderem wciąż jest Prawo i Sprawiedliwość, Polska 2050 Szymona Hołowni umacnia swoją pozycję, traci natomiast Platforma Obywatelska. Do Sejmu weszłoby łącznie pięć partii. Zabrakłoby w nim Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Mimo ostrych tarć, obóz Zjednoczonej Prawicy wydaje się być odporny na słabnące poparcie. Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci wciąż mogą pochwalić się pierwszym miejscem w sondażu i bezpieczną przewagą nad konkurencją. Swoje notowania na stabilnym poziomie zachowuje również Polska 2050 Szymona Hołowni. Traci natomiast Koalicja Obywatelska. Do Sejmu weszłaby również Lewica oraz Konfederacja. Złe wieści dla polityków Kukiz 15' oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego - ich poparcie jest zbyt małe, by można było myśleć o wprowadzeniu posłów do parlamentu. Wyniki sondażu SocialChanges dla portalu wPolityce.pl prezentują się następująco:

Zjednoczona Prawica - 34 procent

Polska 2050 Szymona Hołowni - 26 procent

Koalicja Obywatelska - 16 procent

Lewica - 10 procent

Konfederacja - 8 procent

Kukiz 15' - 3 procent

Polskie Stronnictwo Ludowe - 2 procent

W badaniu wzięło udział 1072 osoby.

dr Anna Materska-Sosnowska: Hołownia robi źle. Rozbijanie opozycji jest grzechem [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze