Najnowszy sondaż partyjny. Spełnia się koszmar Kaczyńskiego!

2020-06-30 16:51 ZPL
Jarosław Kaczyński
Autor: Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Najnowszy sondaż partyjny bez wątpienia nie jest dobrą wiadomością dla Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość traci, zaś największy konkurent prawicowej partii, PO, rośnie w siłę. Co to może oznaczać dla wyników wyborów prezydenckich 2020?

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 w pierwszej turze nie pozwoliły na wyłonienie prezydenta. Bliski zwycięstwa jest teraz Andrzej Duda, ale cały czas depcze mu po piętach Rafał Trzaskowski. Różnica między dwoma kandydatami wyniosła około 12% i teraz obaj politycy będą rywalizować o głosy wyborców, którzy oddali głosy na Szymona Hołownię, Krzysztofa Bosaka, Władysława Kosiniaka-Kamysza czy Roberta Biedronia. Sondaże pokazują, że wynik drugiej tury może być bardzo wyrównany. Exit poll mamy poznać po godzinie 21, kiedy zamknięte zostaną lokale wyborcze.

W tle wyborów prezydenckich, cały czas trwa jednak walka o przyciągnięcie wyborców dla partii. Najnowszy sondaż wyborczy przygotowany przez CBOS jest bardzo niepokojący dla PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Na prawicowe ugrupowanie chce co prawda głosować 44% badanych, ale to oznacza spadek o 2%. KO może liczyć na 24% poparcia, Lewica na 7%, Konfederacja 6%, zaś PSL 4%.

Czytaj: Podali OFICJALNE wyniki wyborów. Trzaskowskiemu brakuje głosów! Co zrobi? Wybory 2020

Super Raport 30 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze