Najnowszy sondaż partyjny. Wielki triumf PiS, koszmar KO, dramat PSL

2021-06-01 9:10
Jarosław Kaczyński, Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz
Autor: Piotr Grzybowski, Łukasz Gągulski Jarosław Kaczyński, Borys Budka, Władysław Kosiniak-Kamysz

Najnowszy sondaż partyjny przynosi wspaniałe wieści dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Ponad 40 procent Polaków chce oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość. Jednocześnie, na słabe poparcie może liczyć Koalicja Obywatelska. Jednak prawdziwy dramat może przeżywać Polskie Stronnictwo Ludowe. Sprawdźcie wyniki najnowszego sondażu partyjnego.

Najnowszy sondaż partyjny nie zostawia złudzeń: na czele, z wysokim poparciem, utrzymuje się partia Jarosława Kaczyńskiego. Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos chce oddać 40,3 procent Polaków. Na drugim miejscu, tak i w ostatnich tygodniach znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni. Na partię byłego kandydata na prezydenta chce głosować 22,9 procent wyborców. Dopiero trzecie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, która może liczyć na 15,9 procent poparcia. Do Sejmu weszłaby również Lewica, na którą chce głosować 9,4 procent Polaków oraz Konfederacja, która może pochwalić się poparciem na poziomie 7,3 procent. Prawdziwy dramat mogą natomiast przeżywać politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego - głos na tę partię deklaruje oddać 4,4 procent wyborców. To oczywiście oznacza Sejm bez posłów z partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. Sondaż IBRiS przeprowadzono na zlecenie portalu Interia.pl.

ZOBACZ TEŻ: Nowy sondaż. Kto zastąpi Kaczyńskiego? Jeden murowany kandydat, smutne wieści dla Szydło

Analizując sondaże, można zauważyć, że Prawo i Sprawiedliwość zyskuje. Jak więc widać przedstawienie szczegółów Polskiego Ładu przekonało Polaków do oddania głosu na rządzące ugrupowanie. Należy jednak pamiętać, że raport NIK ws. wyborów kopertowych i śledztwo prokuratury w tej sprawie może jeszcze wiele zmienić przed wyborami.

Express Biedrzyckiej - Borys Budka: Jesteśmy gotowi na wcześniejsze wybory
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE