Najnowszy sondaż polityczny. Fatalne wieści dla Kaczyńskiego!

2020-09-16 12:19 ZPL
Jaroslaw Kaczyński, Szymon Hołownia
Autor: SUPER EXPRESS (2) Jaroslaw Kaczyński, Szymon Hołownia

Ten sondaż to z pewnością dzwonek alarmowy dla Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Badanie, które przeprowadził Kantar, daje co prawda rządzącej partii spokojną przewagę nad Koalicją Obywatelską. W siłę rośnie natomiast Ruch Szymona Hołowni, a jego ewentualna koalicja z największą siłą na opozycji, byłaby dużym bólem głowy dla Prawa i Sprawiedliwości.

Po wyborach prezydenckich, które wygrał Andrzej Duda, teraz czeka nas kilka lat przerwy od głosowania. A to oznacza, że chcąc poznać nastroje społeczne, musimy zerkać w sondaże. Najnowszy z nich na pierwszy rzut oka jest świetną informacją dla rządzącego ugrupowania. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 39 procent Polaków, na Koalicję Obywatelską 26 procent, zaś na Ruch Szymona Hołowni 11 procent. Do Sejmu weszłaby również Konfederacja na którą głos deklaruje oddać 6 procent pytanych. Do parlamentu nie dostałaby się Lewica oraz koalicja PSL-Kukiz 15', które mogą się pochwalić 4 procent poparcia.

Jeśli jednak politycy PiS spojrzą na możliwą koalicję KO - Ruch Hołowni, szybko zrzedną im miny. Z sondażu Kantara wynika, że wówczas rządzące ugrupowanie ma zaledwie 2 procent przewagi nad opozycyjnymi siłami.

Czytaj: SENSACYJNY sondaż! Koszmarne wieści dla Kaczyńskiego. Jak zobaczy WYNIK - zblednie

Badanie Kantar zostało przeprowadzone na próbie 997 Polaków, którzy ukończyli 18 lat.

Tym posunięciem Kaczyński wkurzy Rydzyka?! Stanowczy krok prezesa PiS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze