Najnowszy sondaż polityczny. Kaczyńskiemu zrzednie mina, gdy to zobaczy

2021-05-28 12:37
Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników
Autor: WOJCIECH JARGIŁO/ SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński zaszczepił się i postraszył buntowników

Najnowszy sondaż polityczny nie przynosi zbyt dobrych wieści dla Jarosława Kaczyńskiego. Polacy ocenili bowiem wielki plan Prawa i Sprawiedliwości "Polski Ład" i wnioski nasuwają się same: część wyborców nie jest zachwycona rozwiązaniami, które zostały zaproponowane. Sprawdźcie dokładne wyniki najnowszego sondażu politycznego.

Sejm większością głosów, w głównej mierze dzięki poparciu przez Prawo i Sprawiedliwość, Lewicę i Polskie Stronnictwo Ludowe przyjął Fundusz Odbudowy. To specjalne środki, które rozdysponuje Unia Europejska członkowskim państwom jako pomoc po epidemii koronawirusa. Rządząca partia, która będzie odpowiadała za dystrybucję pieniędzy i przestrzeganie ich wydawania, zaprezentowała Polski Ład. To wielki program społeczny dotyczący opodatkowania pracy, budowy mieszkań, czy wsparcia rodzin z dziećmi. Naturalną konsekwencją wydawało się być to, że dzięki Polskiemu Ładowi, partia Jarosława Kaczyńskiego będzie nieco lepiej oceniana przez wyborców. Tak się jednak nie dzieje, czego najlepszym potwierdzeniem jest najnowszy sondaż polityczny przeprowadzony przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Polaków zapytano o to, jak oceniają propozycje zawarte w Polskim Ładzie. Oto wyniki:

"niektóre pomysły są dobre, inne złe" – ponad 37 proc.

"słyszałem o tym programie, ale nie znam szczegółów" – ponad 28 proc.

- Głównym elementem przekazu były podatki czy też zmiana filozofii redystrybucji. I od razu pojawiło się wiele komentarzy różnych podmiotów i instytucji, często krytycznych. Ludzie zaczęli więc urealniać te zapowiedzi rządu. I efekt wzbudzenia pozytywnych społecznie emocji, że PiS coś nam znowu da, się nie udał - skomentowała dla "Rzeczpospolitej" prof. Ewa Marciniak.

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: Polski Ład szkodzi biednym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE