Najnowszy sondaż „Super Expressu”. Polacy podzieleni w ocenie prezydenta

2019-08-12 2:00 LB
9 Prezydent Andrzej Duda
Autor: Paweł Kicowski/Super Express 27.09.2017

Andrzej Duda (47 l.) jest prezydentem już od czterech lat, a za kilka miesięcy stanie w szranki o ponowny wybór. Zapytaliśmy więc Polaków, jak oceniają jego dotychczasową prezydenturę. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie „SE” przez Instytut Badań Pollster wynika, że głowa państwa ma prawie tyle samo zwolenników, co przeciwników.

Choć miewał okresy chłodnych relacji z PiS, o poparcie rodzimej partii Andrzej Duda nie musi się martwić.

– Mamy wspaniałego prezydenta, powinien być wybrany na kolejną kadencję – mówił kilka dni temu prezes Jarosław Kaczyński (70 l.).

Jednak czy Polacy również podzielają to zdanie? 39 proc. badanych przez Instytut Pollster oceniło jego prezydenturę dobrze lub bardzo dobrze, ale prawie tyle samo – źle. Jak to rokuje na przyszłość?

- Andrzej Duda jest traktowany przez wyborców PiS jako „ich” i ten wynik pokrywa się z poparciem, jakie w sondażach ma partia rządząca. To wystarczy, żeby wejść do II tury, ale jest też przestrzeń dla potencjalnego kontrkandydata. Historia Bronisława Komorowskiego pokazuje, że te wyniki nie powinny go jednak usypiać – komentuje nam politolog Olgierd Annusewicz.

 

Sondaż został zrealizowany w dniach 6-7 sierpnia 2019 r. przez Instytut Badań Pollster na próbie 1063 dorosłych Polaków.