Najnowszy sondaż „Super Expressu”: Rydzyk nie zaszkodzi Kaczyńskiemu

2018-12-17 15:16 KS
Partia Biedronia i Partia Rydzyka wejdą do Sejmu?
Autor: redakcja SE Partia Biedronia i Partia Rydzyka wejdą do Sejmu?

Jarosław Kaczyński (69 l.) może spać spokojnie! Okazuje się, że tworzone przez środowisko o. Tadeusza Rydzyka (73 l.) nowe ugrupowanie nie będzie zagrożeniem dla PiS! W sondażu Instytutu Badań Pollster dla „SE” nowa partia ojca dyrektora dostała zaledwie 1 proc. O lepszym wyniku może mówić powstająca formacja Roberta Biedronia (42 l.), która zdobyła 7 proc.!

Redemptorysta jest mocno rozczarowany PiS-em. Dlatego wokół niego tworzy się ruch, na czele którego stoi europoseł Mirosław Piotrowski (52 l.), kiedyś związany z PiS. O Ruchu Prawdziwa Europa wypowiedział się też toruński duchowny. - Nawiązuje do Ruchu Europa Christi, inicjatywy środowiska tygodnika „Niedziela”. Chodzi o to, że Europa nie jest Chrystusowa, odchodzi od Chrystusa. Europa idzie absolutnie w kierunku lewactwa, neomarksizmu – mówił w „Naszym Dzienniku” Rydzyk. 

Ale jak wynika z naszego sondażu, polityczna formuła budowana wokół ojca dyrektora nie ma żadnych szans w starciu z PiS. - Nie ma najmniejszego sensu, aby rozbijać jedność prawicy. Polska scena partyjna jest klarowna, ukształtowana. A co do tej formacji związanej z Toruniem, to jest pytanie o wiarygodność tych polityków – komentuje nam poseł PiS Janusz Szewczak (65 l.). Zaś prof. Rafał Chwedoruk (49 l.) wskazuje, że partia o. Rydzyka nie będzie żadnym zagrożeniem dla PiS. - Czasem są takie sondaże, w których jeden oznacza mniej niż zero. Nie ma w Polsce żadnej perspektywy na stworzenie samodzielnego prawicowego, narodowo-katolickiego bytu – zaznacza.
Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 13-14 grudnia na próbie 1097 dorosłych Polaków.