Najwyższa pensja u Elbanowskich wynosi 7700 złotych!

2015-11-27 16:10 an

Grubo ponad 7 tys. zł! Tyle wynosi najwyższa pensja członka zarządu w fundacji "Ratuj maluchy" państwa Elbanowskich, którzy od kilku lat toczą wojnę z rządem w sprawie sześciolatków. Akcja osiągnęła swój cel. W przyszłym roku sześciolatki zamiast do szkół wrócą do przedszkoli. Ale rodzina Elbanowskich nie zamierza wycofywać się z fundacji, do której trafia coraz więcej pieniędzy.

"Super Express" dotarł do sprawozdania finansowego Fundacji Rzecznik Praw Rodziców, którą założyli Karolina i Tomasz Elbanowscy. Z dokumentów wynika, że fundacja ma się bardzo dobrze i prężnie się rozwija. W sprawozdaniu za rok 2014 czytamy, że ostatnio przychód fundacji wyniósł ok. 372 tys. zł. To całkiem przyzwoita kwota.

Jak wynika z raportów, w ciągu 5 lat przychody fundacji wzrosły niemal dziesięciokrotnie. Zatrudniono także kolejnych pracowników i coraz więcej pieniędzy idzie na pensje. W 2014 r. najwyższe przeciętne miesięczne wynagrodzenie członka zarządu wynosiło... 7706 zł. Z kolei najwyższe przeciętne wynagrodzenie pracownika to ok. 4300 zł. - Nie znajdziecie u nas patologii, finanse mamy przejrzyste. Nie dorabiamy się na fundacji - zapewnia nas Karolina Elbanowska.

Po sukcesie z sześciolatkami Fundacja Rzecznik Praw Rodziców podejmuje się coraz nowszych wyzwań. Ostatnio sprzyjają im też nowe władze w resorcie oświaty. Poprzedni rząd próbował zamykać przed nimi drzwi, obecny postępuje na odwrót. Szefowa MEN Anna Zalewska (50 l.) już zapowiedziała cofnięcie sześciolatków do przedszkoli, co nie wszystkim się spodobało. - Jedno małżeństwo rządzi polską oświatą - skomentował sytuację Sławomir Broniarz (57 l.), przewodniczący ZNP.

Państwo Elbanowscy już od 7 lat niestrudzenie walczą z systemem oświaty. Punktują zaniedbania i słabe strony reform. Pod ich trzema akcjami podpisało się ponad 1,6 mln osób.

Zobacz: Nowy MĘŻCZYZNA w życiu Marty Kaczyńskiej? ZDJĘCIA

Najnowsze