Gowin na dywaniku u Kaczyńskiego. PRZECIEKI ze spotkania. Dołączył do nich Morawiecki [ZDJĘCIA]

2020-09-22 18:05 tw
Jarosław Gowin na naradzie u Jarosława Kaczyńskiego
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express

Polityczne centrum Polski przeniosło się na Nowogrodzką. Do siedziby PiS od kilku dni trwają nieustanne pielgrzymki najważniejszych polityków PiS, którzy radzą nad przyszłością koalicji. Dziś z kolei Jarosława Kaczyńskiego odwiedził lider Porozumienia, Jarosław Gowin.

Jeszcze w weekend Gowin mówił w wywiadzie dla „Super Expressu”, że nie ma z Jarosławem Kaczyńskim „cichych dni”, bo w każdej chwili może zadzwonić do prezesa PiS, ale jest jeszcze za wcześnie na rozmowę. Wtorek okazał się już dobrą okazją do spotkania w cztery oczy i przedyskutowania przyszłości sojuszu PiS i Porozumienia.

Odbyło się ono już po rozmowie ze Zbigniewem Ziobro, z którym Kaczyński spotkał się w nocy z poniedziałku na wtorek w willi, w której mieszka Maciej Łopiński, przyjaciel Lecha Kaczyńskiego i były minister w jego kancelarii.

Co ustalono na spotkaniu Gowina z Kaczyńskim?

Jak donosi RMF FM, tematem rozmów była nie tylko przyszłość koalicji, ale także podział wpływów w nowym rządzie, który ma powstać po planowanej od dawna rekonstrukcji. Jarosław Gowin ma wrócić do rządu w roli wicepremiera i ministra rozwoju, zastępując na tym stanowisku Jadwigę Emilewicz. Według reporterów RMF FM nowe stanowisko dla Gowina jest to już w zasadzie przesądzone.

Zanim Gowin spotkał się z Kaczyńskim, dzień wcześniej rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu przyjechał dziś na Nowogrodzką w czasie, gdy był tam jeszcze Gowin. Wygląda na to, że dołączył do rozmów liderów PiS i Porozumienia.

Oficjalnego komunikatu po spotkania ani Prawo i Sprawiedliwość, ani Porozumienie nie wystosowały.

Najnowsze