Aleksandra Dulkiewicz będzienadal chroniona. Kwota robi wrażenie!

2020-12-02 5:36 ełem
600 tys złotych za ochronę Dulkiewicz
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS 600 tys złotych za ochronę Dulkiewicz

Rządząca Gdańskiem prezydent Aleksandra Dulkiewicz od lutego ubiegłego roku jest objęta ochroną osobistą. I będzie nią objęta jeszcze co najmniej rok. Miasto rozstrzygnęło przetarg na ochronę Dulkiewicz. Ochroniarze będą jej towarzyszyć siedem dni w tygodniu. Żaden z włodarzy największych polskich miast takiej ochrony nie ma. Zapraszamy do komentowania.

Jeszcze co najmniej przez cały przyszły rok prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (41 l.) będzie korzystała z ochrony osobistej. Powód? Napływające stale pod adresem jej i jej rodziny pogróżki. Magistrat zapłaci za ochronę prawie 600 tys. zł.

Prezydent Dulkiewicz korzysta z ochrony od lutego 2019 r. W styczniu ubiegłego roku, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zamordowany został jej poprzednik, Paweł Adamowicz (†54). – Pani prezydent Gdańska wciąż otrzymuje groźby i obelgi. Dotyczą one także życia i zdrowia Aleksandry Dulkiewicz i jej rodziny. Policja i prokuratura już teraz prowadzą blisko 30 różnych postępowań. W tej sytuacji musimy kontynuować ochronę prezydent Gdańska – mówi „Super Expressowi” rzecznik gdańskiego magistratu Daniel Stenzel.

Jak się dowiedzieliśmy, Dulkiewicz otrzymywała groźby w listach, i-mailach, telefonach, na mediach społecznościowych. Stenzel dodaje, że kiedy prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie jednej z grożących Dulkiewicz osób, osoba ta wznowiła działalność. Ochroniarze będą strzec Aleksandry Dulkiewicz przez siedem dni w tygodniu, co najmniej przez 12 godzin dziennie, m.in. podczas uroczystości i wydarzeń miejskich, wystąpień publicznych oraz delegacji. Będzie to ochrona kosztowna – Urząd Miasta zapłaci za ochronę Dulkiewicz 578 tys. zł - wynika z dokumentów przetargowych. Rzecznik gdańskiej Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk (56 l.) mówi Super Expressowi, że toczą się w tych sprawach postępowania.

Jak sprawdziliśmy, z ochrony nie korzystają prezydenci największych polskich metropoli: ani prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (48 l.), ani prezydent Wrocławia Jacek Sutryk (42 l.), jak również prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (61 l.) czy rządzący Poznaniem Jacek Jaśkowiak (56 l.).

Cała Polska dziękuje prezydentowi za otwarte stoki. Kiedy Andrzej Duda otworzy bary z kebabem? Felieton wideo "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 166
Najnowsze
KOMENTARZE