Nauczanie poza szkołą będzie regułą? Duda popiera edukację domową

2020-07-03 18:07 Dariusz Grzędziński
Czy prezydent Andrzej Duda ułaskawił pedofila?
Autor: Domin

Kampanijny piątek prezydenta Andrzeja Dudy (48 l.) stał pod znakiem edukacji. Prezydent spotkał się z przedstawicielami rodzin w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, a wcześniej zapowiedział złożenie projektu ustawy, która może zmienić szkolny krajobraz.

– Składam prezydencki projekt, który jednoznacznie przesądza, że działalność wszelakich organizacji na terenie szkoły wymaga przede wszystkim zgody rodziców. Organizacje zobowiązane będą do przedstawienia wszystkich informacji o swoim działaniu – zapowiedział Duda. Prezydent po raz kolejny podkreślił też, że jest zwolennikiem prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i w przyszłości chciałby wprowadzić rozwiązania ułatwiające edukację domową dzieci.

Poparł w ten sposób PiS-owski projekt ustawy, zgłoszony kilka dni temu. - Trzeba sobie jasno powiedzieć, edukacja domowa odbywała się w praktyce, w ostatnim czasie, właściwie we wszystkich domach w Polsce. Rodzice wielokrotnie z dziećmi siedzieli przy komputerach, wspierali ich. (...) Uważam, że się to sprawdziło, że to dobrze działa i nie mam wątpliwości, że rodzice powinni mieć możliwość realizowania edukacji domowej w formule ustawowej zaproponowanej przez posłów - mówił Duda.


W partii Razem pieniądze jak na szczytach władzy. Zandberg zarabia jak premier

Super Raport 03.07 (Goście: Balcerowicz, Kierwiński)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze