Nauka online dla małych pacjentów

i

Autor: Główny Inspektorat Transportu Drogowego Nauka online dla małych pacjentów

Nauka online dla małych pacjentów. Pierwsze zajęcia już za nimi

2021-08-23 16:05

Nauka online w czasach pandemii stała się powszechnym zjawiskiem. Tym razem postanowiono wykorzystać ją dla dzieci, które przebywają w szpitalu. Zajęcie online z zakresu bezpieczeństwa na drogach odbyły się dla małych pacjentów Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Nauka online skupiała się nie tylko na zasadach bezpieczeństwa drogowo, ale tez została wzbogacona o elementy ochrony zdrowia. Udział wzięli między innymi Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur, i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Maciej Miłkowski. Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale też sprawiły pacjentom wiele radości. - Scenariusz lekcji został tak opracowany, aby dzieci mogły w niej aktywnie uczestniczyć. Aby uatrakcyjnić spotkania i przykuć uwag najmłodszych, wykorzystujemy narzędzia multimedialne jak prezentacje, czy filmy animowane. Nauka poprzez zabawę – to doskonała okazja do zdobycia umiejętności stosowania przepisów ruchu drogowego, czy kształtowania umiejętności rozpoznawania zagrożeń i reagowania na nie, ale daje też małym pacjentom chwilę radości – powiedział Alvin Gajadhur. W trakcie zajęć dzieci mogły zobaczyć edukacyjne kreskówki, brały udział w quizach, rozwiązywali zagadki, a przede wszystkim poznawali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do tej pory w zajęcia odbywały się dla dzieci w szkołach, jednak postanowiono rozszerzyć tę inicjatywę także dla dzieci, które z powodów zdrowotnych nie mogły w nich uczestniczyć. - Spotkania edukacyjne w trybie nauki online prowadzone w szkołach od grudnia 2020 r. cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział blisko 13 tys. uczniów z całego kraju. Za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny i wracamy z lekcjami online do szkół, chcemy jednak zwiększyć zasięg projektu i objąć nim również dzieci, które m.in. z przyczyn zdrowotnych i często długiego pobytu w szpitalu, nie mogą w nich uczestniczyć. Chcemy również tej grupie dzieci zapewnić dostęp do wiedzy i propagować dobre praktyki także wśród małych pacjentów – podkreśla Alvin Gajadhur.

Sonda
Co sądzisz o nauce zdalnej?

- Bardzo cieszę się, że jesteśmy pierwszą placówką medyczną, która włączyła się w nowy projekt edukacyjny online prowadzony przez Inspekcję Transportu Drogowego. Nauka zasad bezpiecznego poruszania się pod drogach, ma dla nas istotne znaczenie. Spora część naszych małych pacjentów, to niestety ofiary wypadków i innych zdarzeń losowych. Warto mówić o bezpieczeństwie najmłodszych i przypominać o najważniejszych zasadach – powiedziała Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Krystyna Piskorz-Ogórek. Każdy uczestnik zajęć online otrzymał upominki, w tym odblaskowe elementy.

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca