Nauka zdalna wróci? Przemysław Czarnek skomentował

2021-09-17 8:25
Przemysław Czarnek
Autor: SUPER EXPRESS Przemysław Czarnek

Nauka zdalna dla wielu uczniów, rodziców i nauczycieli była wyjątkowo trudnym doświadczeniem. Wszyscy musieli włożyć wiele wysiłku w to, by szkoła funkcjonowała. Jednak od września uczniowie uczą się w trybie stacjonarnym. Minister edukacji Przemysław Czarnek w TVP Info został zapytany o naukę zdalną. Czy możliwe, że nauka zdalna wróci?

Nauka zdalna - o tę formę nauki został zapytany w "Gościu Wiadomości" minister Przemysław Czarnek. Jak wiemy od września uczniowie chodzą do szkół, a nauka odbywa się stacjonarnie. Widać jednak, że z dnia na dzień nowych zakażeń koronawirusem przybywa. W ostatnich dniach mówił o tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, tak wysokiej jak ostatnio liczny zakażeń nie odnotowano już od dawna. Czy to oznacza, że trzeba się liczyć z powrotem nauki zdalnej? Czarnek zapytany o sytuację w szkołach odpowiedział: - Jest doskonale. Mamy ponad 99 proc. szkół w trybie stacjonarnym. Zaledwie siedem placówek oświatowych pracuje w trybie zdalnym na ponad 22 tysiące. 99,9 proc. uczniów pracuje w trybie stacjonarnym. (...) Tak przewidywaliśmy, nie ma w zagrożenia w tym momencie dla nauki stacjonarnej w szkołach. 

Zapytany o to, jak wygląda akcja szczepień w szkołach minister Przemysław Czarnek odpowiedział, że sytuacja wygląda nieźle: -  Od maja kiedy można szczepić dzieci od 12 roku życia, w przedziale wiekowym od 16 do 18 roku życia mamy ponad 40 procent uczniów zaszczepionych dwiema dawkami. Łącznie jest to około 35 procent uczniów zaszczepionych dwiema dawkami - przekazał minister Czarnek.

NIE PRZEGAP>>>Prezydent Duda zmartwiony! Już tego nie ukrywa. Poważna sprawa

Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Czarnek cofa polską szkołę do PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE