Nazwał Szydło "bezduszną kobietą"! Szokująca historia, ogromne emocje

2022-05-22 8:22
Beata Szydło
Autor: ŁUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS Beata Szydło

Beata Szydło trzy lata temu zniknęła z krajowej polityki i robi karierę w Parlamencie Europejskim. Była premier jednak ciągle wzbudza ogromne emocje. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się sprawa wypadku Szydło z 2017 roku. Po tym, gdy prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące uszkodzenia płyt DVD, które stanowiły dowody ws. wypadku, nie wytrzymał były wicepremier Tomasz Siemoniak. Nazwał on Beatę Szydło "bezduszną kobietą"!

Beata Szydło - mimo że pozornie znajduje się na uboczu krajowej polityki - ciągle ma mocną pozycję w PiS. Cały czas mówi się o tym, że może zostać kandydatką w wyborach prezydenckich 2025. Była premier w nieco tajemniczy sposób odniosła się do tego w programie "Sedno sprawy" Jacka Prusinowskiego. - Wybory prezydenckie są odległe w czasie, na razie wspieramy prezydenta Andrzeja Dudę. A ja mam przed sobą sporo pracy w parlamencie europejskim i na tym się koncentruję - zaznaczyła. Problemem dla Beaty Szydło może być sprawa jej wypadku z 2017 roku. Po tym, gdy okazało się, że Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu umorzyła śledztwo dotyczące uszkodzenia płyt, które były dowodami w sprawie wypadku rządowej kolumny, na Szydło znów poleciały gromy. Ostry komentarz zamieścił na Twitterze m.in. Tomasz Sieminiak.

Beata Szydło w liście do Sebastiana Kościelnika po swoim wypadku: "Postępowanie będzie transparentne i rzetelne." Potem wymiany prokuratur i prokuratorów aż do skutku. Dziś: "Zniszczone dowody w sprawie wypadku Szydło. Śledztwo umorzone". Jak ta bezduszna kobieta patrzy w lustro? - oburzał się były szef MON.

Do wypadku kolumny rządowej z udziałem Beaty Szydło doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu. Ówczesna premier jechała wtedy do domu do Brzeszcz. Tu zobaczysz rekonstrukcję zdarzeń z wypadku Szydło.

W naszej galerii zobaczysz, jak Beata Szydło zmieniła się od czasów premierowania

Sonda
Czy Beata Szydło byłaby dobrym prezydentem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE