Neumann straci immunitet? Chce tego prokuratura! POWAŻNE zarzuty!

2018-04-12 15:16
Sławomir Neumann
Autor: Piotr Bławicki

Szef klubu PO, Sławomir Neumann w opałach? W czwartkowe przedpołudnie Prokuratura Krajowa poinformowała, że złożono w Sejmie wniosek o uchylenie jego immunitetu poselskiego. Jeleniogórska prokuratura chce mu postawić zarzut przekroczenia uprawnień, gdy był wiceministrem zdrowia. Grozi mu za to 10 lat więzienia.

W 2014 roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło anonimowe zawiadomienie, że ówczesny wiceminister zdrowia Sławomir Neumann przyjął 50 tysięcy złotych łapówki od prezesa centrum medycznego. W zamian miał on wpływać na pozytywne decyzje NFZ dla tej placówki przy kontraktowaniu usług (np. na leczenie zaćmy). Postępowanie zostało umorzone w grudniu tego samego roku, ale jeleniegórska prokuratura postanowiła je wznowić.

W czwartek Porkuratura Krajowa wydała oświadczenie, w którym napisano: - Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Prokurator Generalny wystąpił dziś tj. 12 kwietnia 2018 r. do Marszałka Sejmu o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Posła na Sejm RP Sławomira Neumanna (...) Efektem działań ówczesnego wiceministra było osiągnięcie korzyści majątkowych w wysokości 13,5 miliona złotych przez warszawską klinikę medyczną, która bezprawnie pobierała od pacjentów opłaty za zabiegi finansowane w rzeczywistości przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co więcej, według śledczych "mimo wykrytych nieprawidłowości Narodowy Fundusz Zdrowia - wskutek nacisków wiceministra Neumanna - wycofał się z wypowiedzenia klinice kontraktu i przedłużył go na kolejny rok".

Gdy w ubiegłym roku prokuratura zadecydowała o wznowieniu śledztwa Neuman mówił w wywiadach, że jest niewinny, gdyż wbrew opinii śledczych, nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Jak mówił: - Prokuratura ma pełną dokumentację, badała tę sprawę, nie znalazła nic, zamknęła sprawę, pan Ziobro kazał sprawę wznowić, kiedy objął władzę. Dodawał przy tym, podkreślając swoją niewinność: - Spodziewam się wszystkiego w polityce, bo PiS nie zawaha się użyć jakichkolwiek dostępnych dla siebie metod, żeby utrzymać się przy władzy.

 

 

Internauta skomentowała żartobliwie:

 

 

Zobacz także: DRAKA o tablicę Lecha Kaczyńskiego w Sejmie. Neumann i Pawłowicz skoczyli sobie do gardeł

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE