"New York Times": Kaczyński jest KLONEM Putina!

2016-07-07 13:34
New York Times: Kaczyński jest KLONEM Putina!
Autor: fotomontaż "SE"

"New York Times" w związku z rozpoczynającym się w piątek szczytem NATO w Warszawie opublikował komentarz pt. "Polska dryfuje w złą stronę". Amerykański dziennik wzywa w nim prezydenta Obamę, aby ten nie omieszkał upomnieć Jarosława Kaczyńskiego w trakcie swojej wizyty. W ostrym komentarzu poczynania prezesa Prawa i Sprawiedliwości sę określone bardzo obrazowo- otóż "zachowuje się on jak klon Putina".  

Jak czytamy w komentarzu: - Przywódca polskiej partii rządzącej wzywa NATO, żeby podczas szczytu pokazało Rosji, że jest silne i zjednoczone. Istotnie jest to potrzebne, szczególnie teraz, kiedy przegłosowane w brytyjskim referendum wyjście z Unii Europejskiej pogrążyło Europę w chaosie. Ale z tej przyczyny również jest konieczne, żeby przywódcy krajów NATO z prezydentem Obamą na czele dali do zrozumienia Kaczyńskiemu, że kiedy zachowuje się jak klon Putina, to nie jest to najbardziej przekonująca demonstracja jedności.

Według gazety przed wyborami w 2015 roku Polska była wzorem transformacji demokratycznej i gospodarczej. Jednak później: - Kaczyński przepuścił atak na niezależne sądy, media i służby bezpieczeństwa, a dodatkowo wykazywał jawną pogardę dla krytycznych głosów płynących z Europy. To wywołało znaczny niepokój w Unii Europejskiej i NATO.

Na koniec "New York Times" apeluje do wszystkich zachodnich przywódców, którzy wezmą udział w szczycie: - Polskiemu rządowi należy przypominać, że sojuesz, od którego Polacy domagają się ochrony, polega nie tylko na obronie terytorium, ale również- co zapewne jest ważniejsze- na obronie wspólnych wartości.

Zobacz także: Schetyna negocjował z PiS?! Jego pozycja "wisi na włosku"?!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE