PiS POGONI Kukiza?! "To muzyk, artysta..." Jednoznaczna deklaracja

2022-01-13 6:00
Paweł Kukiz w siódmym niebie. Podwójne szczęście! Najpierw związał się z Kaczyńskim, a teraz...
Autor: Andrzej Lange / Super Express Paweł Kukiz w siódmym niebie. Podwójne szczęście! Najpierw związał się z Kaczyńskim, a teraz...

Upokarzające wiadomości dla Pawła Kukiza (59 l.)! Choć były muzyk zadeklarował chęć startu w przyszłych wyborach z list PiS, politycy partii władzy odcinają się od kontrowersyjnego posła. – Paweł Kukiz to polityk nieprzewidywalny. Dziś jest z nami, a za pół roku może być zupełnie gdzie indziej – mówi „SE” poseł PiS Bartosz Kownacki (43 l.).

Od kilku miesięcy większość PiS w Sejmie wisi na włosku. Dla jej ratowania partia Jarosława Kaczyńskiego (73 l.) zawarła umowę z kołem poselskim Pawła Kukiza, który do Sejmu wszedł z list opozycyjnego PSL. Lecz właśnie zmienność jego poglądów budzi obawy polityków PiS. 

– Kukiz to muzyk, artysta i nie wiadomo, czego się można po nim spodziewać. Więcej z nim może być kłopotów niż korzyści, dlatego sądzę, że poradzimy sobie bez niego. Nie jestem zwolennikiem wpuszczania go na nasze listy w wyborach – mówi nam ważna osoba w PiS. – W razie utraty większości uważam, że dobry byłby rząd mniejszościowy – dodaje Kownacki. 

– Te obawy są uzasadnione – komentuje prof. Rafał Chwedoruk (53 l.). – Na dłuższą metę koalicjant, który w momentach kryzysowych może zachować się nieprzewidywalnie, jest sporym obciążeniem i ryzykiem. A właśnie w takie kryzysowe czasy wchodzimy przez drożyznę, Polski Ład i ceny gazu – dodaje politolog. 

>>>Dach w domu Kaczyńskiego się sypie! To grozi zawaleniem. Mamy zdjęcia

>>>Powstaje komisja nadzwyczajna do sprawy wyjaśnienia afery Pegasusa

Sonda
Paweł Kukiz - lepszy jako polityk, czy muzyk?
Sedno Sprawy - Paweł Kukiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE