Co z waloryzacją i 13-tką?! Emeryci z ważnym apelem do rządu! Przełomowy moment

2020-09-17 5:15 MAV, BO, KAZ, TEM, WOŹ
Sopot: Znaleziono DUŻE PIENIĄDZE. Leżały na chodniku. Policja szuka właściciela!
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Główna wygrana w ZDRAPCE padła w Kaliszu! Kim jest zwycięzca?

Marne emerytury, nędzna waloryzacja, rosnące koszty życia i utrzymania – miliony seniorów w Polsce boryka się z problemami, które często wpędzają ich w spiralę wielkiego strachu i niepewności o jutro! Dlatego za pośrednictwem „Super Expressu” apelują do obecnej ekipy rządzącej o lepsze, godniejsze życie!

Rząd PiS stawia sprawę jasno – najniższa waloryzacja ma wynieść w przyszłym roku zaledwie około 40 zł netto. - Jej dolna granica powinna wynosić nie mniej niż 80 zł! - apeluje do rządzących szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska. Ale problemy seniorów to nie tylko ochłapy w postaci marnej waloryzacji, ale również problemy z wykupowaniem leków, szalejąca drożyzna, czy trudności z dostępem do służby zdrowia. Dlatego dziś w „Super Expressie” głos oddaliśmy seniorom z których każdy na co dzień musi walczyć o lepszy byt i godniejsze życie. - Uważamy, że wszystkie osoby starsze mają prawo do godnego życia i godnej emerytury oraz prawo do odpoczynku po latach pracy zawodowej – kwituje Elżbieta Ostrowska.

ZOBACZ TAKŻE: Waloryzacja emerytur 2021! Co z trzynastkami i czternastkami? Morawiecki UJAWNIA!

Emeryci apelują do rządu o wyższe świadczenia!

Zdzisław Kokoszka (77 l.) Waloryzacja, którą szykuje nam rząd, jest śmieszna. Nie pokrywa rosnących kosztów utrzymania. Z dnia na dzień wszystko drożeje i coraz trudniej związać koniec z końcem. Domagamy się wyższej waloryzacji naszych emerytur.

Zbigniew Szyszko z Siedlec (93 l.)

Podnieście emerytury

Chcemy wyższej rewaloryzacji, bo to, co nam oferują, nie rekompensuje wzrostu cen. Drożeją leki, ubrania i podstawowe artykuły żywnościowe. Mogliby tak podnieść nasze emerytury, by zrównać je do emerytur w innych krajach. Seniorzy nie chcą ochłapów, apelujemy do premiera – dajcie nam godnie żyć.  

Aurelia Weis (65 l.) z Przeworska

Każdy grosz się liczy

Teraz wszystko drożeje, a waloryzacja zupełnie nie idzie za tym w parze. Seniorzy powinni dostawać więcej pieniędzy. Jak ma się kilkaset złotych emerytury to każdy grosz się liczy.

Antoni Jurkiewicz (67 l.) ze Studziana

Należy się godna emerytura

Człowiek pracował całe życie, więc należy mu godna emerytura. 80 zł podwyżki to już odczuwalny wzrost. Razem z żoną jesteśmy emerytami i gdyby do naszego budżetu co miesiąc wpadło 160 zł więcej, to dla nas sporo.

Hilaria Bauer (81 l.) z Katowic

Dają nam za mało

To już nawet śmieszne nie jest, że rząd daje nam tak mało. Ceny poszły tak w górę, że banany są tańsze od polskich jabłek. Tak drogo jeszcze nie było. A rząd chciał dać ogromne pieniądze pierwszej damie dać, zamiast pomyśleć o biednych emerytach

Olga Siemieniaka (75 l.) z Bielska Podlaskiego

Emerytury bez podatku

Politycy zarabiają krocie, a emerytom wiecznie żałują. Waloryzacja powinna być znacznie wyższa, bo my ciężko dla Polski pracowaliśmy. A nie dość, że emerytury są niskie, to jeszcze zabiera się z nich składki i podatek, a do lekarza nie sposób się dostać.

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze