Nie opublikują wyroku w sprawie ABORCJI?! Pojawiła się data graniczna

2020-10-27 13:27 likp
#PiekłoKobiet: Spontaniczny Stajk przed Trybunałem Konstutucyjnym w Warszawie
Autor: PAP/Wojciech Olkuśnik #PiekłoKobiet: Spontaniczny Stajk przed Trybunałem Konstutucyjnym w Warszawie

Strajki kobiet i wspierających ich mężczyzn zalały całą Polskę. Wszystko przez orzeczenie kojarzonego z PiS Trybunału Konstytucyjnego, które zakłada, że aborcja ze względu na ciężkie nieodwracalne uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. Aby wyrok wszedł w życie, musi zostać opublikowany. Kiedy to się stanie? A może Mateusz Morawiecki - niczym Beata Szydło w 2017 roku - nie opublikuje wyroku Trybunału? Zachęcają go do tego politycy opozycji.

Z informacji, która pojawiła się ma stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, wynika, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest już przygotowane do publikacji. Najpóźniej ma ona nastąpić w poniedziałek, 2 listopada. Pojawiają się jednak pomysły, by zignorować przepis o publikacji wyroku. Takie stanowisko zajmuje m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz. - Po pierwsze z uwagi na stan wyższej konieczności, premier Rzeczpospolitej nie powinien publikować wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To jest jasne postawienie sprawy. Nie powiedziałbym tego w żadnym innym przypadku, ale dzisiaj stanem wyższej konieczności jest dbanie o życie i zdrowie obywateli, ochrona ich przed koronawirusem, jest zachowanie spokoju społecznego i porządku publicznego. Te trzy przesłanki są stanem wyższej konieczności, które dają premierowi prawo do niepublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego - argumentował lider PSL. Także Grzegorz Schetyna stoi na tym stanowisku. 

CZYTAJ TAKŻE: Ukryją pisowców pod podłogą?! To już REWOLUCJA! Czy policja i wojsko dadzą radę?!

- Dziś racją stanu jest niepublikowanie tego orzeczenia. To jest odpowiedzialność polskiego rządu spoczywająca na barkach premiera Mateusza Morawieckiego, aby to orzeczenie nie zostało opublikowane i by nie została uruchomiona procedura legislacyjna - podkreślił były szef Platformy Obywatelskiej. 

Express Biedrzyckiej - Artur Dziambor: Nie zgadzam się z Bosakiem ws. aborcji
Najnowsze
KOMENTARZE