Nie ten Kamiński! Czyje wyniki testu na koronawirusa dostał polityk?

2020-10-18 17:29 ełem
Michał Kamiński
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Michał Kamiński

Potwornie obciążony walka z epidemią koronawirusa Sanepid popełnia błędy. Czasem kosztujące wiele nerwów. Przykład tego podał wicemarszałek Senatu, Michał Kamiński. Zamiast swoich wyników testu na koronawirusa, polityk otrzymał wynik testu kogoś innego! Senator opowiedział o tym w rozmowie z Polsat News.

Senator opowiedział o tym, jak został wraz z innymi politykami poddany badaniom na obecność koronawirusa w warszawskim szpitalu MSWiA. A była to prawdziwa droga przez mękę! Przez kilka dni nie mógł otrzymać wyniku badania, aby zakończyć kwarantannę. A potem... dostał nie swój wynik.

- Po ponagleniach otrzymałem z sanepidu poufne dane medyczne, jakim jest wynik, należący do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego - powiedział senator. Dodał, że gdy zorientował się jaką pomyłkę popełniono, natychmiast usunął błędne dane.

Kamiński krytykował działania polityczne Prawa i Sprawiedliwości w sprawie pandemii. Senator zwrócił uwagę na niekompetencję osób powoływanych przez Prawo i Sprawiedliwość na różne stanowiska państwowe.

- O waszej jakości świadczy to, że wasz minister spraw wewnętrznych nie jest w stanie dopilnować własnych wyników badań medycznych - powiedział zaczepnie Kamiński. Podkreślił również wagę przestrzegania związanych z pandemią obostrzeń. Wskazał, że stosowanie się do nich jest jedną z najważniejszych metod walki z zabójczym wirusem. Od soboty obowiązuje wiele nowych obostrzeń, a do "czerwonej strefy" trafiła m.in. Warszawa

Express Biedrzyckiej - Robert Winnicki: Nie ufam ani służbom ani Giertychowi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze