Jacek i Joanna Kurscy zabrali córeczkę w specjalne miejsce! Mieli ważny powód

2021-10-26 6:00
Jacek i Joanna Kurscy pokazują córce Chopina
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS Jacek i Joanna Kurscy pokazują córce Chopina

Nie ma piękniejszego miejsca na jesienny spacer niż ogród w warszawskich Łazienkach Królewskich. I właśnie tam wybrał się w niedzielne popołudnie Jacek Kurski (55) z żoną – Joanną (47) i małą córeczką – Anną Klarą Teodorą. Dziewczynka szybko rośnie – wczoraj skończyła 7 miesięcy, więc prezes TVP postanowił zamienić wózek na nosidełko i dumą paradował z córką na brzuchu. Anna Klara była zachwycona, ani razu nie płakała i wyraźnie zainteresowały ją jesienne liście, które zbierała dla niej mama.

Joanna Kurska wzięła na siebie wszelkie obowiązki związane z prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci, zapracowany mąż jest jej za to bardzo wdzięczny i lubi podkreślać publicznie, jak bardzo ceni małżonkę. Do tego nie wywiera na niej presji, by natychmiast wróciła do pracy zostawiając dziecko z opiekunką. Dobrze wie, że takie chwile, jak ta w parku to dla Joanny moment wytchnienia. - Chcieliśmy tak po prostu pobyć razem i pokazać naszej córce pomnik Chopina, bo koncert zwycięzców Konkursu Chopinowskiego, na którym byliśmy, był tak udany, że jeszcze w niedzielę grała w nas muzyka genialnego kompozytora – mówi nam Jacek Kurski. Wcześniej zdradził też, że chce, by Anna Klara Teodora uczęszczała do Małej Akademii Chopinowskiej, gdzie nawet niemowlęta poznają dźwięki tworzone ręką mistrza. Po wizycie w Łazienkach Królewskich, Kurscy udali się do wyjątkowego dla nich miejsca – Kościoła pw św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży. - W tej świątyni, w październiku 1932 roku moi dziadkowie, Wanda i Longin Kurscy brali ślub. Zawsze wzruszam się, kiedy jestem w tym miejscu i czuję ducha moich przodków – wyznał Kurski. Warto dodać, że babcia prezesa TVP była cenioną nauczycielką matematyki a dziadek w czasach 20-lecia międzywojennego został dyrektorem Elektrowni Miejskiej w Warszawie, a po wojnie był profesorem i dziekanem Politechniki Gdańskiej.

Zobacz: Prezes TVP z żoną na koncercie. Joanna Kurska w eleganckiej kreacji. Gala konkursu Chopinowskiego

Sonda
Widziałeś pomnik Fryderyka Chopina na żywo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE