Nie zaszczepiłeś się? Uważaj! Ministerstwo Zdrowia zajmie się sceptykami. Decyzja zapadła

2021-11-29 7:34
Nie zaszczepiłeś się? Uważaj! Ministerstwo Zdrowia zajmie się sceptykami
Autor: Łukasz Gągulski

Uwaga osoby niezaszczepione przeciw COVID-19! Ci, którzy mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta (czyli IKP), otrzymają w poniedziałek 29 listopada SMS z Ministerstwa Zdrowia. Wiadomość SMS będzie zachęcała do zaszczepienia się, tych, którzy z różnych przyczyn jeszcze nie przyjęli szczepionki.

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek rusza z wysyłką SMS-ów do osób niezaszczepionych. Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”. Przewidziana jest wysyłka aż  900 tys. Sms-ów o tej treści. Wiadomość tę otrzymają osoby, które są właścicielami Internetowego Konta Pacjenta, a nie zaszczepiły się do tej pory przeciw COVID-19. Jak podało ministerstwo wysyłka SMS-ów rozpocznie się o godzinie 10.00. SMS-y zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że fala zachorowań na COVID teraz to: - Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią – tłumaczył minister zdrowia. Dodał też: - Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę. 

SPRAWDŹ>>>Liczba zakażeń koronawirusem może gwałtownie wzrosnąć!? Minister Niedzielski przekazał niepokojące informacje

Przypomnijmy, że według ekspertów szczyt czwartej fali koronawirusa właśnie nadciąga, a najwięcej przypadków zachorowań odnotujemy w najbliższych dniach. 

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić restrykcje dla osób niezaszczepionych?
Sedno Sprawy - Grzegorz Cessak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE