Nie żyje Alfred Miodowicz. Przeszedł przez koszmar, stracił dwoje dzieci

2021-09-17 18:27
Alfred Miodowicz
Autor: Screen/youtube Alfred Miodowicz

Alfred Miodowicz miał 92 lata. O jego śmierci poinformowało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, oddając hołd pamięci pierwszego przewodniczącego i składając kondolencje dla rodziny.

Alfred Miodowicz był Komitetu Wykonawczego Federacji Hutniczych Związków Zawodowych w latach w latach 1983-1987, a od 1984 do 1991 roku był także przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Zasiadał w Sejmie PRL IX kadencji, ponadto był członkiem Rady Państwa, Komitetu Centralnego PZPR oraz Biura Politycznego KC PZPR. Należał także do Światowej Federacji Związków Zawodowych. W 1988 roku Alfred Miodowicz odbył debatę w Telewizji Polskiej z Lechem Wałęsą. Był uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu, podczas których wnioskował między innymi o całkowite zniesienie cenzury słowa i publikacji. Mało kto wie, że Alfred Miodowicz dwa razy przeżył okropny dramat, kiedy przedwcześnie stracił swoje dzieci - syna Konstantego i córkę Dobrosławę. Syn zmarł w 2013 roku, a córka w 1986 roku. Zginęła podczas schodzenia z K2.

Sonda
Pamiętasz debatę Alfreda Miodowicza i Lecha Wałęsy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE